آخرین اخبار
۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۴
بازدید:۱۴۴
صد آنلاین | رئیس "شرکت بیمه سپرده فدرال ایالات متحده" FDIC، در نهایت تسلیم فشارهای چند ماه اخیر پس از رسوایی در مورد آزار جنسی و سایر رفتارهای نادرست در این سازمان نظارتی بانکی شد و روز دوشنبه اعلام کرد که قصد دارد از سمت خود کناره گیری کند.
کد خبر : ۸۷۵۶۵
 

به گزارش صد آنلاین،  به نقل از رویترز، مارتین گرونبرگ، رئیس "شرکت بیمه سپرده فدرال ایالات متحده" FDIC، در نهایت تسلیم فشارهای چند ماه اخیر پس از رسوایی در مورد آزار جنسی و سایر رفتارهای نادرست در این سازمان نظارتی بانکی شد و روز دوشنبه اعلام کرد که قصد دارد از سمت خود کناره گیری کند.

 

 

 

 

 

گرونبرگ که دوره پنج ساله وی در سال 2028 به پایان می رسد، گفت پس از تایید جانشین از سمت خود کناره گیری خواهد کرد.

سام میشل، معاون سخنگوی مطبوعاتی این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که کاخ سفید به زودی فردی را برای جایگزینی وی معرفی خواهد کرد.

 

کناره گیری گرونبرگ، دموکرات منتقد و کارشناس بازار بورس آمریکا که نزدیک به دو دهه یکی از رهبران ارشد شرکت بیمه سپرده فدرال ایالات متحده بود، در دوره حساسی برای این شرکت و تنها یک سال پس از ورشکستگی سه بانک بزرگ رخ می‌دهد با توجه به این که بسیاری از وام دهندگان این کشور با افزایش نرخ بهره فدرال رزرو همچنان برای بقا تلاش می‌کنند.

این در حالی است که شرکت بیمه سپرده فدرال ایالات متحده با همکاری سایر سازمان‌های نظارتی به دنبال تشدید مقررات بانکی است و روی طرح‌های مختلفی از جمله یک طرح بحث برانگیز برای افزایش سرمایه مورد نیاز بانک های بزرگ، کار می‌کند.

گرونبرگ از ماه نوامبر در سمت خود باقی مانده بود، یعنی زمانی که گزارش وال استریت ژورنال تخلفات گسترده در سازمان FDIC را علی رغم اعتراض چندین جمهوری خواه کنگره و برخی دموکرات‌ها، آشکار کرد.

یک گزارش مستقل که اخیراً در آمریکا منتشر شد، به پرونده بیش از 500 شاکی استناد کرده که برخی از آنها می‌گویند مقامات ارشدی چون گرونبرگ در قلدری و آزار کلامی و آزارهای جنسی دست داشته‌اند.

 

 
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها