آخرین اخبار
۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۴
بازدید:۴۱۰
صد آنلاین | با صدور کیفرخواست پرونده مرگ تلخ کودک 10ساله در استخر شهید هاشمی نژاد مشهد اتهام مدیر استخر و 2 ناجی غریق محرز شد و آنان در حالی به زودی محاکمه می شوند که طبق قرار نظارت قضایی صادر شده توسط بازپرس شعبه 208 دادسرای عمومی وانقلاب مشهد،دو متهم به مدت 6 ماه از فعالیت در زمینه نجات غریق منع شده اند.
کد خبر : ۸۷۴۹۵

 

به گزارش صد آنلاین ،  روزنامه خراسان ،بیست و چهارم فروردین گذشته کودک 10ساله ای به همراه تعدادی از دوستانش و با هماهنگی های صورت گرفته از طریق مسجد محل،عازم استخر شهید هاشمی نژاد مشهد شدند تا با اردوی یک روزه  ساعتی را با ورزش شنا و شادی سپری کنند اما ناگهان حادثه هولناکی رخ داد که دل ها را تکان داد وصحنه رقت باری را به وجود آورد.

 

«محمدرضا زارعی»(دانش آموز 10ساله)هنگامی که وارد حد فاصل قسمت کم عمق و عمیق استخر شده در یک لحظه درون آب فرو رفت  وبا دست و پا زدن های وحشتناک تلاش کرد تا خود را از غرق شدن در استخر نجات دهد اما این تلاش ها و فریادها در حالی بی نتیجه بود که نجات غریق ها نیز در محل استقرار خود حضور داشتند. در همین حال برخی از شناگران با دیدن این صحنه هولناک،بی درنگ به درون استخر شیرجه زدند و پیکر نیمه جان کودک معصوم را بیرون کشیدند اما تلاش ها واقدامات تنفس مصنوعی هم برای نجات این کودک بی فایده ماند و «محمدرضا»بر اثر خفگی (غرق شدگی)جان خود را از دست داد.

با مرگ دلخراش این دانش آموز 10 ساله ،پرونده قضایی در حالی تشکیل شد که قاضی محمد حسین درودی(دادستان مرکز خراسان رضوی)اعلام کرد:پرونده مذکور با سرعت و دقت لازم در شعبه 208 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد (شعبه ویژه پرونده های جنایی)مورد بررسی و رسیدگی قرار می گیرد و پس از جمع بندی نظرات کارشناسی  وتعیین درصد قصور هر کدام از متهمان ،این پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری 2 ارسال خواهد شد تا دادگاه احکام قضایی را صادر کند.

اکنون فقط با گذشت حدود یک ماه از این حادثه تاسف بار تحقیقات قضایی پرونده مذکور در حالی تکمیل و کیفرخواست آن از سوی دادسرای عمومی وانقلاب مشهد صادر شد که اتهام مشارکت در تسبیب یک فقره قتل غیرعمدی از طریق ترک فعل و قصور در انجام وظایف برای مدیر استخر و دو ناجی غریق محرز شد و بدین ترتیب پرونده اردوی وحشت در استخر مرگ ،در مسیر دادگاه کیفری 2 قرار گرفت.بنابر نظر کارشناسان حوادث ورزشی،مدیر استخر 50درصد  و دو ناجی غریق نیز 20 و 30 درصد مقصر شناخته شدند که قاضی دکتر صادق صفری نیز با استناد به ماده 265 قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال92، قرار جلب به دادرسی برای 3 متهم این پرونده صادر کرد.

پزشکی قانونی نیز پس از معاینه جسد قربانی این حادثه تاسف بار ،علت مرگ وی را غرق شدگی اعلام کرده است.در همین حال طبق قرار نظارت قضایی صادر شده توسط قاضی«دکتر صادق صفری»هر کدام از دو ناجی مذکور به مدت 6ماه از فعالیت در زمینه نجات غریق منع شده اند.

در خور یادآوری است با اقدام سریع دادسرا که با دستورات ویژه دادستان مرکز خراسان رضوی همراه بود،محاکمه عاملان قصور در حادثه استخر شهید هاشمی نژاد به زودی در دادگاه کیفری 2 مشهد آغاز خواهد شد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
لینک کپی شد
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها