آخرین اخبار
۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۵
بازدید:۱۰۰
صد آنلاین | با دستگیری سه مرد پاکستانی که به دستور یک ایرانی طعمه‌های افغان را گروگان می‌گرفتند، تحقیقات برای بازداشت سرکرده ایرانی باند همچنان ادامه دارد.
کد خبر : ۸۷۴۶۴

 

به گزارش صد آنلاین ، زمانی پرونده این باند در دادسرای امور جنایی تهران مطرح شد که یکی از طعمه‌های آنها قبل از اینکه مورد اخاذی قرار گیرد، به خاطر شدت کتک‌هایی که خورده بود بیهوش شد. پس از آن اعضای باند با تصور اینکه طعمه خود را کشته‌اند او را در یکی از خیابان‌های خلوت جنوب تهران رها کردند.

 

به این ترتیب مرد افغانستانی پس از بهبودی نسبی به دادسرای امور جنایی تهران مراجعه کرد و با طرح شکایتی خواستار رسیدگی به موضوع شد. در ادامه پرونده شکایت او به شعبه دوم بازپرسی دادسرای جنایی تهران ارجاع شد. وقتی شاکی پرونده مقابل بازپرس کیاستی نشست و ماجرا را شرح داد، بازپرس دستور شناسایی و دستگیری متهمان را صادر کرد.

کارآگاهان پلیس با شروع تحقیقات سه مرد پاکستانی را دستگیر کردند. این متهمان در بازجویی‌ها اعتراف کردند؛ به بهانه استخدام اتباع افغان آنها را به مخفیگاه خود می‌بردند و گروگان می‌گرفتند. بررسی‌ها حکایت از آن داشت که مخفیگاه متهمان خانه‌ای در جنوب تهران است که طعمه‌های خود را در آنجا شکنجه و زندانی می‌کردند. ماموران بعد از حضور در مخفیگاه این باند سه گروگان را که در آنجا بودند، آزاد کردند.

این مجرمان اعتراف کردند از خانواده طعمه‌هایشان مبالغ مختلفی اخاذی کرده‌اند؛ اما یکی از طعمه‌ها قبل از اخاذی بیهوش شد و با تصور اینکه او را کشته‌اند، در خیابان رهایش کردند؛ اما بعد فهمیدند او نمرده و باعث گیر انداختن آنها شده است.

در حال حاضر شواهد نشان می‌دهد که در آن خانه تعداد بیشتری از افاغنه مورد ضرب و شتم و اخاذی قرار گرفته‌اند، به همین دلیل تحقیقات از متهمان دستگیر شده برای شناسایی دیگر طعمه‌های آنها ادامه دارد. همچنین دستگیری مرد ایرانی که سرکرده متواری سه پاکستانی دستگیر شده است به عنوان یکی از اولویت‌های پلیس در دستور کار قرار دارد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
لینک کپی شد
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها