آخرین اخبار
۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۵
باغ سنگی چاندیگار/ تبدیل زباله به گنج
بازدید:۴۶۴
صد آنلاین | باغ سنگی چندیگر یکی از جاذبه های گردشگری هند محسوب می شود که تمام مجسمه هان آن از تکه های سنگ و سرامیک سفال و زباله ساخته شده اند.
کد خبر : ۸۷۴۵۰

به گزارش صد آنلاین ، شهر چندیگر اولین شهر طراحی شده در هند است که از نظر معماری و برنامه ریزی شهری در دنیا زبانزد شده است. طرح اولیه این شهر توسط معمار سوئیسی فرانسوی، لو کوربوزیه برنامه ریزی شده و ساخت آن سال‌ها زمان برده است. طراحی این شهر بر اساس محوریت مردم ساخته شده است.

 

باغ سنگی چاندیگار/ تبدیل زباله به گنج

 

 

 


چندیگر نماد هندوستان مدرن است و به صورت شهری مرفه، تمیز و زیبا ساخته شده است که به طور رسمی توسط دولت مرکزی کنترل می‌شود و مرکز ایالت‌های پنجاب و هاریانا است.

یکی از مکان‌های توریستی این شهر، باغ سنگی چندیگر است؛ که از سنگ و سفال و مواد دور ریختنی ساخته شده است.

باغ سنگی چندیگر یا راک گاردن (به انگلیسی: rock garden of Chandigarh) در طرح اولیه شهر وجود نداشت و حاصل طراحی خلاقانه و هوشمندانه یک طراح هندی به نام نک چند Nek Chand است.


جایزه پادما شری که چهارمین مقام والای شهروندی در هند به شمار می‌آید به عنوان تقدیر از خلاقیت نک چند به او اهدا شد و در سال ۱۹۸۳ تمبری با تصویر باغ سنگی چندیگر در هند به چاپ رسید.

طراحی باغ سنگی چندیگر
نک چند در ابتدا سِمَت بازرس راه را در بخش مهندسی پروژه ساخت شهر چندیگر به عهده داشت و در سال ۱۹۵۷ به فکر کار بر روی پروژه مجسمه‌ها افتاد، ولی طراحی اش را با کسی در میان نگذاشت و به صورت مخفیانه آن ار ادامه داد.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها