آخرین اخبار
۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۰
بازدید:۱۲۳
صد آنلاین | نماینده دائم مصر در سازمان ملل گفت: توقف ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه از طریق گذرگاه زمینی رفح نتیجه مستقیم حمله به این منطقه است.
کد خبر : ۸۷۴۴۳

به گزارش صد آنلاین ،  «اسامه عبدالخالق» نماینده دائم مصر در سازمان ملل متحد بامداد سه‌شنبه گفت: شرایط غزه به مرز قحطی رسیده است. به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری «القاهره»، عبدالخالق همچنین گفت که کشورش مخالف تجاوز اسرائیل به رفح است. وی در عین حال بر ضرورت توقف عملیات نظامی در نوار غزه تأکید کرد.

 

 

 

 

 

 

عبدالخالق تأکید کرد که ادامه تجاوز به نوار غزه موجب خواهد شد که امدادرسانی و اقدامات بشردوستانه به این باریکه متوقف شود. وی گفت: حوادثی که در رفح جریان دارد، جنایت علیه بشریت و جامعه جهانی مسؤول آن است؛ ما مخالف حمله به رفح هستیم.

وی به توقف ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه از طریق گذرگاه زمینی رفح اشاره کرد وگفت که این توقف نتیجه مستقیم حمله به این منطقه است.

نماینده دائم مصر در سازمان ملل متحد تأکید کرد که ادامه فعالیت بشردوستانه در نوار غزه تنها در صورتی ممکن خواهد بود که اسرائیل به مسؤولیت خود عمل کرده و حمله را متوقف کند.

کابینه جنگ رژیم صهیونیستی ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ (۶ می ۲۰۲۴) نیز به رغم مخالفت‌های بین‌المللی، حمله زمینی به شهر رفح را تائید کرد.

ارتش رژیم اشغالگر، از ۱۸ اردیبهشت بخش فلسطینی گذرگاه رفح در شرق این شهر را اشغال کرده‌ است. به این ترتیب، رفح شاهد حملات هوایی و گلوله باران شدید رژیم اسرائیل در تمامی مناطق خود از جمله مناطق مسکونی بوده و این رژیم با حمله به سمت گذرگاه رفح، تنها دروازه فلسطینیان غزه را به روی جهان بسته است.

در شرایطی که ارتش اشغالگر در غزه زمین گیر شده است، تندروهای کابینه نتانیاهو، نه تنها خواهان گسترش جنگ در غزه بلکه خواهان گسترش جنگ به جنوب لبنان نیز هستند.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها