آخرین اخبار
۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۲
بازدید:۱۴۲
صد آنلاین | روزنامه نیویورک‌تایمز به نقل از مقامات آمریکایی و اوکراینی گزارش داد که کی‌یف در بحبوحه ادامه مشکلاتش در میدان نبرد، به طور فزاینده‌ای از کاخ سفید درخواست داده‌های اطلاعاتی بیشتر درباره محل استقرار نیروهای روسی و مهم‌ترین تأسیسات نظامی آنها کرده است.
کد خبر : ۸۷۰۷۵

به گزارش صد آنلاین ، در شرایطی که تحولات میدان جنگ به نفع اوکراینی‌ها پیش نمی‌رود، این روزنامه آمریکایی گزارش داد که مقامات اوکراینی تماس‌های خود را تشدید کرده‌اند و این در حالیست که نیروهای نظامی اوکراینی در تلاش برای حفظ مواضع زمینی در میان پیشرفت روسیه در جهت خارکیف هستند.

 

 

 

 

 

 

 

گرچه دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، برخی از داده‌های اطلاعاتی را به کی‌یف ارائه می‌کرد، اما مدت‌هاست که این درخواست‌ها را رد کرده، زیرا کاخ سفید می‌خواست هیچکدام از گزارش‌های اطلاعاتی آمریکا برای حملات به عمق خاک روسیه استفاده نشود.

در این گزارش آمده است، با این حال، جدیدترین درخواست کی‌یف توسط کاخ سفید برای بررسی پذیرفته شده است.

نیویورک تایمز گزارش داد، مقامات اوکراینی بر این باورند که داده‌های اطلاعاتی بیشتر در زمان واقعی و داده‌های بیشتر در مورد مهمترین اهداف، کارایی حملات فرا مرزی کی‌یف را بهبود می‌بخشد.

کشورهای غربی از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، کمک‌های نظامی و مالی گسترده‌ای را به کی‌یف ارائه کرده‌اند. کرملین به طور مداوم نسبت به ادامه تحویل تسلیحات به کی‌یف هشدار داده و گفته است که این امر منجر به تشدید بیشتر درگیری‌ها خواهد شد.

در آوریل ۲۰۲۲، روسیه یک یادداشت دیپلماتیک به همه کشورهای ناتو درباره موضوع ارسال تسلیحات به اوکراین ارسال کرد. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه هشدار داد که هرگونه محموله حاوی تسلیحات برای اوکراین به یک هدف قانونی و مشروع برای روسیه تبدیل خواهد شد.

 
 
 
منبع : ایسنا
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها