آخرین اخبار
۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۹
بازدید:۱۳۱
رسانه‌های ضدانقلاب در حالی پروین موسوی را فعال سیاسی معرفی کرده‌اند که این فرد به‌جرم حمل ۵ کیلوگرم مرفین دستگیر و در یک روند قانونی محاکمه شده است.
کد خبر : ۸۷۰۲۵

 صبح روز شنبه و در پی اجرای حکم اعدام یک محکوم مواد مخدر، رسانه‌های ضدانقلاب ادعاهایی را در رابطه با این فرد مطرح کرده‌اند؛ از جمله اینکه شبکه اینترنشنال این محکوم را فعال سیاسی معرفی کرده است.

 

 


اما به‌خلاف ادعاهای مطرح‌شده، خانم پروین موسوی نه‌تنها فعال سیاسی نبوده است، بلکه به‌جرم حمل ۵ کیلوگرم مواد مخدر از نوع مرفین دستگیر و براساس موازین قانونی محاکمه شده است.

ادعا شده است که محکوم‌علیه در زمان اجرای حکم دچار بیماری سرطان بوده است که بررسی‌ها نشان می‌دهد ادعاهای مطرح‌شده در مورد بیماری این فرد صحت ندارد و کذب است.

ادعای اینکه نامبرده در زمان دستگیری از کالایی که حمل می‌کرده اطلاع نداشته است نیز صحت ندارد و ساخته و پرداخته رسانه‌های ضدانقلاب است.

براساس پیگیری‌های انجام‌شده، از زمان بازداشت، در مرحله اول و در مرحله‌های بعدی رسیدگی به پرونده و صدور کیفرخواست، اتهام‌ها چندین مرتبه به محکوم‌علیه تفهیم شده است.

همچنین برای این فرد چندین بار درخواست عفو و تخفیف مجازات شده بود که در کمیسیون عفو و بخشودگی مورد بررسی قرار گرفت، اما به‌دلیل حجم زیاد مواد مخدر کشف‌شده از پروین موسوی، مورد موافقت قرار نگرفت.

این پرونده در مرحله بدوی و فرجام‌خواهی در دیوان‌عالی کشور سیر قانونی را طی کرده است و حکم پس از تأیید در دیوان‌عالی کشور، صبح روز شنبه اجرا شد.

منبع: میزان

 

 

انتهای پیام/000099

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها