آخرین اخبار
۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۰
ییلاق هلو دشت ، بهشتی بی نظیر
بازدید:۳۲۶۲
صد آنلاین | یکی از مناطق زیبا و سرسبز در کشور ما استان گیلان است که با برخورداری از طبیعت بی‌نظیر و بکر، گردشگران بسیاری را به‌سمت خود می‌کشد. این استان، ییلاقات بسیاری دارد که هرکدام با ویژگی‌های خاص خود شناخته می‌شوند. ییلاق هلودشت، روستایی زیبا با مناظر بدیع و طبیعت شگفت‌انگیز، یکی از این مناطق است. هلودشت در شهرستان املش قرار دارد
کد خبر : ۸۶۹۴۸

به گزارش صد انلاین ، «هالی دشت» یا همان «هلودشت» که به گیلکی «هلیودشت» یا «هلی دشت» نیز خوانده می‌شود، روستایی زیبا در جنوب دهستان لات لیل و شهرستان املش استان گیلان است. املش از لحاظ جاذبه‌های بکر طبیعی بسیار غنی است. هلودشت در دولت نهم، جزو مناطق نمونه گردشگری شهرستان املش انتخاب شد.

 

 

ییلاق هلو دشت ، بهشتی بی نظیر

 

 در تقسیمات کشوری، این منطقه در حوزه استحفاظی بخش اطاقور شهرستان لنگرود واقع شده است؛ اما از نظر اداره‌کل منابع طبیعی، این منطقه به نام «پارک جنگلی هلودشت» و در محدوده شهرستان املش قرار دارد. از مرکز شهر املش تا هلودشت حدود ۳۰ کیلومتر راه است.

از مرکز شهر املش تا هلودشت حدود ۳۰ کیلومتر راه است
پارک جنگلی هلودشت در ۱۲ کیلومتری جاده ییلاقی و کوهستانی بلوردکان - خصیل‌دشت قرار دارد. هلودشت از نظر جغرافیایی در جنوب غربی شهرستان رودسر و در میان رشته کوه‌های البرز واقع شده است. وسعت ییلاق هلودشت به حدود ۴۳۵ هکتار می‌رسد.

این منطقه به‌دلیل موقعیت خاص جغرافیایی، طبیعت بی‌نظیر، آب‌و‌هوای مطبوع کوهستانی، وجود جنگل و مرتع و پوشش گیاهی و جانوری بدیع، در میان طبیعت‌دوستان جایگاه ویژه‎‌ای دارد.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها