آخرین اخبار
۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۵
بازدید:۱۳۷
صد آنلاین | مدیر صنایع هوافضای ترکیه مدعی شده که جنگنده‌های ساخت این کشور موسوم به «کان» (خان) از جنگنده‌های اف-۳۵ ساخت آمریکا بهتر هستند.
کد خبر : ۸۶۹۲۷

 

به گزارش صد آنلاین ، این اظهارنظر از سوی «تمل کوتیل» مدیر این شرکت در پی دومین پرواز آزمایشی جنگنده بومی ترکیه در ماه جاری میلادی در یک پایگاه نظامی در آنکارا مطرح شده است.

 

 

 

 

 

 

به نقل از پایگاه خبری دیفنس پست، وی گفته است: «این جنگنده ساخت ترکیه بهتر از اف-۳۵ آمریکاست. جنگنده‌های اف-۳۵ آمریکا شش تن مهمات حمل می‌کنند درحالیکه جنگنده‌ کان ۱۰ تن مهمات حمل می‌کند.»

این مقام ترکیه‌ای همچنین بیان کرد، جنگنده‌های ترکیه دو موتور دارند درحالیکه جنگنده اف-۳۵ آمریکا تک موتوره است. دو موتوره بودن جنگنده به معنای انرژی بیشتر است و رادارهایش فاصله بیشتری را نشان می‌دهند.

ترکیه با تصمیم آمریکا در اخراج آنکارا از برنامه ساخت جنگنده‌های اف-۳۵ پس از خرید یک سامانه دفاع هوایی از روسیه، جنگنده خود را مطرح کرده است.

برنامه جنگنده ترکیه بخشی از تلاش آنکارا برای ساخت هواپیمای جنگی بومی محسوب می‌شود.

با وجود اینکه جنگنده کان دومین پرواز آزمایشی خود را تکمیل کرده، اما مدیر صنایع هوافضای ترکیه به بازار فروش «عالی» برای این جنگنده اشاره کرد و گفت، شرکت قصد دارد تا ۲۰ جنگنده جدید از این نوع را تا سال ۲۰۲۸ تحویل بدهد و تعداد بیشتری از آن در سال‌های ۲۰۳۰ و ۲۰۳۳ تحویل داده می‌شود.

تا سال ۲۰۲۸، این شرکت امیدوار است که موتورهای جنگنده ساخت داخل را برای جنگنده‌های جدید بسازد.

گفته می‌شود که این جنگنده‌ جدید مجهز به تسلیحات پیشرفته می‌تواند در نبردهای هوایی حضور یابد و حملات فراصوت دقیق انجام دهد.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها