آخرین اخبار
۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۵۵
بازدید:۱۶۴
صد آنلاین | حکم اعدام مردی که به خاطر تجاوز به مرگ محکوم شده است، برای بار دوم متوقف شد.
کد خبر : ۸۶۷۴۴

 

به گزارش صد انلاین ،   این متهم که مرد جوانی است چند روز پیش برای دومین بار پای چوبه دار رفت که این بار هم با درخواست اعاده دادرسی، اجرای حکم اعدامش متوقف شد. 

 

این مرد جوان اوایل بهار سال 91  مرتکب جرم تجاوز شد. او در یک روز بهاری دختر جوانی را که برای خرید از خانه‌اش خارج شده بود، در یکی از محله‌های تهران تحت عنوان مسافرکش سوار خودروی پرایدش کرد تا او را برای خرید به بازار برساند؛ اما راننده جوان، دختر را ربود و بعد از بردن به یکی از به بیابان‌های اطراف تهران او را کتک زد و مورد تجاوز قرار داد.

راننده پراید دختر جوان را که که بیهوش شده بود، دوباره در خودرو‌اش گذاشت و در یکی از محله‌های شهر رها کرد. سپس خانواده‌ای، دختر بیهوش را پیدا کردند و او را به بیمارستان بردند. پس از آن دختر  جوان و خانواده‌اش نزد پلیس رفتند. با طرح این شکایت بعد از چند هفته خودروی پراید متهم شناسایی و خودش هم در جنوب تهران بازداشت شد.

متهم در تحقیقات اولیه منکر ربودن و تجاوز به دختر شد، اما در مواجهه حضوری به جرم خود اعتراف کرد. از این رو پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران رفت و  پسر جوان پس از محاکمه به اعدام محکوم شد. در ادامه روند رسیدگی، حکم صادره در دیوان عالی کشور تایید و برای اجرای حکم به شعبه اول اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران ارجاع شد.

متهم چند سال قبل با تعیین وقت اجرا پای چوبه دار رفت اما در آخرین درخواست اعاده دادرسی داد که حکم متوقف شد. با این حال با بررسی دوباری تغییری در حکم اعدام او ایجاد نشد. 

به این ترتیب محکوم به اعدام همچنان در زندان بود تا اینکه چند روز پیش برای دومین بار پای چوبه دار برده شد تا حکمش در محوطه  زندان قزل‌حصار کرج به اجرا درآید؛ اما این بار هم دوباره درخواست اعاده دادرسی داد و درخواستش پذیرفته شد. در حال حاضر اجرای حکم اعدام این متهم فعلا متوقف شده و قرار است به زودی دوباره در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شود.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
لینک کپی شد
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها