آخرین اخبار
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۸
بازدید:۵۱۵
صد آنلاین | فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: فرانسه، آلمان و انگلیس که شب عملیات وعده صادق هواپیما آوردند، فکر نکنند همه‌چیز تمام شد و رفت؛ همه این اقدامات به حسابشان نوشته می‌شود.
کد خبر : ۸۶۵۶۶

 


به گزارش صد آنلاین ، سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم چهلمین روز شهادت سرلشکر محمدهادی حاجی رحیمی، اظهار کرد: وقتی طوفان الأقصی شروع شد همه تحلیلگران مسلط نظامی دنیا حداکثر زمان ایستادگی فلسطینیان را در بالاترین حد، دو ماه می‌دیدند و امروز هفت ماه گذشته است.

 

 

 

 

 

 


وی افزود: نیروهای مقاومت اما امروز اعلام می‌کنند وضع ما با اندک تغییری مثل شروع طوفان الاقصی است.


فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به عملیات وعده صادق، اظهار کرد: این عملیات ویژگی‌های خاص خودش را داشت. باوجود عدم مخفی‌کاری و علنی بودن این عملیات اما همه امکانات رژیم صهیونیستی که عصاره امکانات نظامی دنیاست، و همه امکانات آمریکا و ناتو به میدان آمد، فقط در دریای سیاه ۷ تا ۸ ناو گروه مستقر شدند.


وی یادآور شد: بیش از ۲۰۰ هواپیما از سر شب عملیات تا پایان آن در آسمان منطقه بودند. متراکم‌ترین نقطه دنیا به لحاظ پدافند هوایی همین منطقه‌ای بود که برادران شما در آن عملیات کردند که در تاریخ و دنیا بی‌سابقه است.


سردار قاآنی تصریح کرد: فرانسه و آلمان و انگلیس که شب عملیات وعده صادق هواپیما آوردند فکر نکنند همه‌چیز تمام شد و رفت؛ حساب آنها سرجای خودش است.


وی تاکید کرد: رئیس‌جمهوری آمریکا که اینطور خود را برای دفاع از رژیم صهیونیستی تکه‌پاره کرده رسما اعلام کرد وارد درگیری نخواهد شد. پیام عملیات وعده صادق و پیام جمهوری اسلامی به همه کسانی بود که در دنیا دل خودشان را به آمریکا خوش کرده بودند. آنان با چشم باز دیدند اتکا به آمریکا چقدر آورده‌ برایشان دارد.


فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: پیام جمهوری اسلامی به همه کسانی که در منطقه و فرامنطقه به اتکای به آمریکا دل خودش کردند تا از آنان دفاع کند، این است که خوب است مقداری عقلشان را به کار اندازند و بدانند آمریکا از هرکسی بخواهد دفاع کند، بیشتر از رژیم صهیونیستی دفاع نخواهد کرد.


سردار قاآنی خطاب به حاضران اظهار کرد: شما رژیم صهیونیستی را می‌شناسید، این جنایتکاران خونخوار کودکش، تمام عصاره نظامی دنیا را از سال‌های متمادی در اختیار دارند. در این نبرد، نه‌تنها رژیم خونخوار صهیونیستی بلکه از همان روزهای اول، آمریکا و کل ناتو به میدان حمایت از این رژیم آمدند. فلسطینیان ۱۴ سال است در محاصره هستند؛ غزه ۱۴ سال در محاصره است. صهیونیست‌ها یک‌روز شنیده بودند فلسطینیان از شِکَر، چیزی درست می‌کنند که برای میدان نبرد به‌درد می‌خورد و به همین دلیل مدت‌ها نمی‌گذاشتند شکر به غزه وارد شود اما آنان با همین امکانات محدود، عمده ابزار جنگی که در این هشت‌ماه این‌چنین رژیم صهیونیستی و آمریکا را به ذلت کشیدند، خودشان در این سرزمین محاصره‌شده‌، تولید کردند. حالا هرکسی می‌خواهد معنای مقاومت یعنی چه؟ بنشیند و محاسبه کند.


فرمانده نیروی قدس سپاه تاکید کرد: رژیم صهیونیستی و آمریکا و تمام غرب کوچکتر از آن هستند که بخواهند در مقابل جبهه مقاومت بایستند. این شعار نیست و در عمل اثبات شد و خودشان هم به آن اذعان دارند. در همین عملیات وعده صادق که یک عملیات مقاومتی بود، جمهوری اسلامی تشخیص داد وقت وارد شدنش است و با اقتدار و با صلابت وارد شد. هنوز زمان لازم است تا عمق عملیات طوفان الاقصی و وعده صادق مشخص شود، اما دشمنان ما خیلی بهتر از دوستان فهمیدند چه ضربه‌ای خوردند و چه اوضاعی دارند.


وی یادآور شد: مخفی‌کاری و بی‌اطلاعی دشمن از ویژگی‌های اساسی هر عملیات است اما در عملیات وعده صادق برخلاف همه معادلات موجود، برای رژیم صهیونیستی و آمریکا مثل روز روشن بود که عملیات چه زمان صورت می‌گیرد و جمهوری اسلامی هم قدرت و صلابت و اقتدار ۴۵ ساله خود را در زمانی که لازم بود، بدون مخفی‌کاری و جلوی همه دوربین‌ها به دنیا نشان داد. پیروزیِ وعده صادق به موشک‌ها و پهپادهایی که به سرزمین اشغالی رسیدند نیست؛ به‌قدری اسرار در درون این عملیات نهفته است که زمان زیادی طول می‌کشد تا کسی بتواند آن را تحلیل کند.


فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به نقش فرمانده کل قوا در اجرای عملیات وعده صادق، گفت: چه کسی در دنیا جرات دارد چنین تصمیمی بگیرد؟ وعده صادق یک عملیات محدود جمهوری اسلامی بود و آن طرف تمام رژیم صهیونیستی، تمام آمریکا و تمام ناتو بودند و این آسمان دیگر جواب هواپیمای بیشتری نمی‌داد، وقتی ۲۲۰ هواپیمای نظامی در آسمان باشد، ۳۰ تا ۴۰ هواپیمای دیگر تامین و سوخت‌رسانی آن‌ها را برعهده دارند و دیگر آسمان برای هواپیمای بیشتری جواب نمی‌داد. جمهوری اسلامی یک عملیات انجام داد نه یک جنگ؛ بخشی از یک نیروی جمهوری اسلامی برای عملیات آماده شد. دنیا بفهمد قدرت کجاست، آمریکا چه کسی است؟


سردار قاآنی تصریح کرد: این تازه یکی از عملیات جمهوری اسلامی است و این مسیر پرافتخار ادامه می‌یابد و موفقیت‌های بزرگ به امید خدا در پیش است. عمر رژیم صهیونیستی هرچه بود به‌شدت کم شد. موشک‌ها و پهپادهای انقلاب اسلامی از ایران شلیک شد و همه با چشم خودشان دیدند ولی این قدرت مقاومت و متعلق به تمام مسلمانان جهان بود. رژیم صهیونیستی فکر کرد اگر بگوید ۹۹ درصد موشک‌ها و پهپادها را در تاریکی شب زده است، همه باور می کنند. مردم جهان به کنار، خودشان تا ۱۰ روز قبل از ۹۹ درصد به ۷۴ رسیدند که حتی این هم مهم نیست، مهم این است که یک نظام اراده می‌کند کاری که هیچکس در دنیا جرئت تصمیم‌گیری‌اش را هم ندارد انجام دهد؛ این مهم برای انقلاب و نظام و مقاومت مهم است.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها