۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۰
بازدید:۱۰۴
صد انلاین | رئیس پلیس متروی تهران و حومه از دستگیری دست‌فروشی که ۱۲۰ میلیون تومان از کارت بانکی مسافران اضافه برداشت کرده بود، خبر داد.
کد خبر : ۸۶۳۳۲
 

به گزارش صد انلاین ، سرهنگ عباس کرمی‌راد؛ رئیس پلیس متروی تهران و حومه اظهار کرد: در پی شکایت دو نفر از شهروندان در خصوص کلاهبرداری با برداشت مبلغ اضافه از کارت عابربانک توسط دست‌فروشان داخل مترو، عوامل انتظامی دست‌به‌کار شدند.

 

 

 

 

 

وی با اشاره به اینکه بعد از تشکیل پرونده و اخذ دستور قضایی، دستگاه کارت‌خوان و شماره‌حساب بانکی دست‌فروش مسدود شد، افزود: پس از دستگیری متهم، با بررسی کارت‌خوان و پرینت عملکرد فروشنده متهم که اقدام به فروش هندزفری می‌کرد، مشخص شد از اول فروردین ماه تا 22 اردیبهشت‌ماه 1403 از کارت‌های بانکی حدوداً 37 مشتری مترو که بیشتر افراد سالخورده و ناتوان و اتباع خارجی بودند، مبلغ اضافه برداشت شده است.

به گفته وی، متهم به کلاهبرداری، در هر فقره مبلغ 800هزار تا یک میلیون تومان از یک کارت عابربانک برداشت کرده که حدوداً مبلغ 120 میلیون تومان شده است.

رئیس پلیس مترو تهران اضافه کرد: متهم سابقه‌دار بود و پس از تکمیل پرونده جهت شناسایی سایر شاکیان به دادسرای ناحیه 12 ارجاع داده شد.

کرمی راد با توصیه به شهروندان خاطرنشان کرد: بهتر است مسافران تا حد امکان از دست‌فروشان مترو خرید نکنند و اگر خرید کردند در هنگام استفاده از کارت عابربانک، رمز خود را در اختیار فروشنده قرار ندهند و الزاماً رسید تراکنش را از فروشنده دریافت کرده و نزد خود نگهداری کنند.

 

 
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها