آخرین اخبار
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۲
سهام داری در وزارت کار جای بنگاه داری را می گیرد
بازدید:۱۷۰۴
صد آنلاین | نشست بازرس کل امور تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور با مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد، معاونان و مدیران عامل شرکت های تابعه برگزار شد.
کد خبر : ۸۶۳۱۲

احمد علی‌محمدی بازرس کل امور تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور در سخنانی با ابراز خرسندی از حضور در صندوق بازنشستگی فولاد گفت: آنچه در گزارش دکتر کاظمی و مدیران عامل شرکت های تابعه مشهود بود این بود که این عزیزان بدون اینکه عملکرد مدیران گذشته را تخطئه کنند به ارائه کارنامه مدیریتی و عملکرد خودشان پرداختند.

 


وی افزود: صندوق بازنشستگی فولاد فراز و نشیب های متعددی را پشت سر گذاشته و امیدواریم مدیران کنونی به گونه ای ریل گذاری صحیح انجام دهند تا مدیران آینده نیز با عزم و اراده در مسیر صحیح حرکت نمایند.

 

 

ضرورت حرکت از بنگاه داری به سهامداری

 

 

علی‌محمدی ضرورت توجه مدیران صندوق و شرکت ها را به زنجیره تامین، هم افزایی، پرهیز از خام فروشی، استفاده از ظرفیت های شرکت ها و حرکت از بنگاه داری به سهامداری خاطرنشان کرد و گفت:ما در سازمان بازرسی بر حرکت مدیران در چارچوب کامل قوانین و مقررات تاکید ویژه ای داریم.در عین حال که نباید فراتر از قانون عمل کرد نباید از اجرای قانون نیز عدول کرد.

 

 

وی افزود: طبیعی است که مدیران در معرض فشارها و خواسته های متعدد افراد باشند اما هنر مدیریت این است که کارها را به بهترین شکل ممکن در چارچوب موازین قانونی پیش برد.

 

 

بازرس کل امور تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت چنانچه مدیران عامل شرکت ها مشکلاتی در خصوص شرکت متبوع داشته باشند که سازمان بازرسی بتواند در چارچوب موازین قانونی، به حل آنها کمک نماید حتما سازمان این کار را خواهد کرد. ضمن اینکه نماینده سازمان در صندوق و همکارانشان نیز در این خصوص همکاری و تعامل خواهند داشت.

 

 

وی همچنین از همکاری و تعامل سازنده مجموعه مدیریتی صندوق بازنشستگی فولاد به ویژه مدیرکل بازرسی صندوق قدردانی نمود.

 

رشد عملکرد صندوق فولاد

باتقوا سربازرس سازمان بازرسی کل کشور نیز در سخنانی گفت: صندوق فولاد در مقایسه با زمان شروع مدیریت جدید رشد داشته و روندها مطلوب تر شده است.

وی همچنین برخی نکات لازم را به مدیران شرکت ها با هدف تعامل بیشتر با سازمان بازرسی یادآور شد و بر پیگیری سازمان در خصوص برنامه های صندوق برای تحقق شعار سال و قوانین مربوط تاکید کرد.

 

 

تشریح دستاوردهای صندوق فولاد

 

در ابتدای این نشست، سید حجت کاظمی مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد ضمن تبریک دهه کرامت و خیرمقدم به بازرس کل امور تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور و تاکید بر همکاری کامل صندوق با سازمان به بیان تاریخچه، چالش ها و مشکلاتی که صندوق به ویژه در دو دهه گذشته با آنها مواجه بود پرداخت و گفت: خوشبختانه صندوق در یک سال و نیم گذشته اقدامات شاخصی را انجام داده است.

 

 

کاظمی گفت: صندوق فولاد تنها صندوقی بود که همسان سازی و پرداخت مطالبات را از محل درامدهای داخلی انجام داد. ضمن اینکه صفرشدن فرانشیز درمان ، افزایش دوبرابری تسهیلات، پرداخت یارانه سفر و کاهش 50 درصدی هزینه سفر برای بازنشستگان، اصلاح ساختار منابع انسانی، تشکیل بانک پرونده های حقوقی و بانک املاک، تدوین برنامه راهبردی 5 ساله و خروج چندین شرکت از زیان از جمله مهم ترین دستاوردهای صندوق است.

 

 

در این نشست هریک از مدیران عامل شرکت های تابعه گزارشی از وضعیت و عملکرد شرکت متبوع خود ارائه دادند. ضمن اینکه مدیر امور حقوقی، معاون فنی و عملیات بیمه ای و مدیر امور مالی نیز گزارش های جداگانه ای ارائه نمودند.

مهدی حسینی مغویان
نویسنده:
مهدی حسینی مغویان
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها