آخرین اخبار
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۰
بازدید:۲۱۲
صد انلاین | الازهر مصر از تصمیم این کشور برای پیوستن به شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی به دلیل جنایت‌هایش در غزه استقبال کرد.
کد خبر : ۸۶۱۴۳

 

به گزارش صد آنلاین ، الازهر مصر از تصمیم قاهره برای پیوستن به شکایت آفریقای جنوبی در دیوان بین‌المللی دادگستری علیه نسل‌کشی مردم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی استقبال کرد.

 

 

 

 

 

 

 

در بیانیه الازهر آمده است: از اقدام رهبری سیاسی در این زمینه که شایسته جایگاه و تاریخ شرافتمندانه مصر در حمایت از مساله فلسطین و همچنین احقاق حقوق فلسطینی‌ها علیه ظالمان متجاوز است، حمایت کامل می‌کنیم و این اقدام در راستای موضع مردم مصر در حمایت از برادران خود در غزه است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: از تمام طرف‌ها می‌خواهیم که بیشترین حد فشارهای سیاسی و جهانی و مردمی برای توقف خونریزی‌ها را به کارگیرند و اسرائیل را در زمینه سیاسی و اقتصادی محاصره و به خاطر جنایت‌هایش علیه ملت فلسطین طی ۷۵ سال گذشته محاکمه کنند.

الازهر همچنین خواستار توقف کشتارهای جدید رژیم صهیونیستی در غزه شد که طی ۲۲۰ روز گذشته ادامه دار بوده است.

وزارت خارجه مصر روز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور رسما قصد دارد به شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی در دیوان بین‌المللی دادگستری به دلیل جنایت نسل‌کشی این رژیم در نوار غزه بپیوندد.

وزارت خارجه مصر اعلام کرد که در پی گسترش تجاوزهای رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان فلسطینی در غزه، ویرانی زیرساخت‌ها، مجبور کردن فلسطینی‌ها به کوچ خارج از سرزمین خود، به وجود آمدن بحران انسانی بی‌سابقه و نقض قوانین بین‌المللی از جمله توافق ژنو تصمیم گرفته است که این اقدام را اتخاذ کند.

آفریقای جنوبی در ۲۹ دسامبر ۲۰۲۳ (۹ دی ۱۴۰۲) شکایتی را به دیوان بین‌المللی دادگستری تسلیم کرده و صدور حکم علیه رژیم صهیونیستی به دلیل نقض کنوانسیون نسل‌کشی در جریان حمله به غزه را خواستار شده بود.

در تحولی جدید، رژیم صهیونیستی تخلیه شهر رفح واقع در جنوب غزه را آغاز و تهدید کرده حمله زمینی به این شهر را عملیاتی می‌کند؛ جایی که یک میلیون و نیم آواره فلسطینی مستقر شده‌اند.

پیش از این چندین کشور از جمله لیبی به شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم اسرائیل پیوستند.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها