آخرین اخبار
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۵:۵۴
بازدید:۲۱۹
صد آنلاین | نظر مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباره به رسمیت شناختن فلسطین به عنوان یک دولت و همچنین ارجاع آن به شورای امنیت برای تصویب این موضوع و اعلام فلسطین به عضو جدید سازمان ملل یک اقدام مهم است.
کد خبر : ۸۶۱۱۳

به گزارش صد آنلاین ، این مساله نشان دهنده آن است که فلسطین و حماس نه تنها در جبهه نظامی و میدان موفق شدند و اجازه ندادند رژیم صهیونیستی به اهداف خود برسد بلکه در حوزه بین المللی هم توانستند اجماع جهانی را کسب کنند به نوعی که مجمع عمومی سازمان ملل متحد که معمولا تحت نفوذ آمریکا و چند کشور اروپایی مثل انگلیس بود در نهایت به چنین تصمیمی رسید.

 

 

 

 

 

 

نکته دیگر اینکه رژیم صهیونیستی در فضای بین المللی آنچنان مستاصل شده که سفیر این رژیم علنا منشور سازمان ملل متحد را در جلوی چشمان اعضای مجمع عمومی پاره می‌کند. این هم شکست دیگری برای رژیم صهیونیستی محسوب می‌کند. 

وتوی آمریکا هم چیزی از ارزش کار مجمع عمومی سازمان ملل و قانونی شدن فلسطین به عنوان یک دولت کم نمی‌کند و بیشتر باعث انزوای ایالات متحده خواهد شد. از این پس آمریکا به عنوان یک تک کشور در جامعه جهانی منزوی خواهد شد و این هم یک ناکامی بزرگ برای رژیم صهیونیستی و همچنین حامیانش خواهد بود.

به نظرم در این مقطع فرصت بسیار خوبی پیش آمده برای کشور‌های حامی فلسطین از جمله جمهوری اسلامی ایران که چند اقدام را انجام دهند. 

از جمله اینکه در ارتباط با اقدام سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل مبنی بر معدوم کردن منشور، دولت‌هایی حامی فلسطین موضع مشترکی را اتخاذ کنند و طرحی را به سازمان ملل ارائه دهند مبنی بر اینکه کسانی که به منشور سازمان ملل بی اعتنایی می‌کنند و خود را ملزم به اجرای آن نمی‌دانند این سفیران از مجمع عمومی اخراج شوند یا سفارت آن‌ها به حالت تعلیق درآید.

در مجموع امروز در این مقطع فرصت بسیار خوبی فراهم شده که به موازات اقداماتی که در داخل، فلسطین‌ها برای دفاع از خود و نسل کشی رژیم صهیونیستی انجام می‌دهند در عرصه بین المللی هم از این فضا استفاده شود و ضمن اصرار بر عضویت فلسطین در سازمان ملل متحد، برای کسانی که منشور را رعایت نمی‌کنند اقدامات تنبیهی انجام دهند.

نکته آخر اینکه سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران عدم شناسایی مشروعیت رژیم صهیونیستی است. ما ابقای اسرائیل در اراضی اشغالی باعث ناامنی می‌دانیم و به همین خاطر مخالف موجودیت اسرائیل هستیم و البته با حفظ این تحفظ، به طور طبیعی از عضویت فلسطین در سازمان ملل به عنوان یک گام به جلوی برای تحقق آرمان‌های فلسطینیان حمایت می‌کنیم.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها