آخرین اخبار
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۰۶
بازدید:۸۷
صد آنلاین | «ریشی سوناک» نخست‌وزیر انگلیس روز دوشنبه با بیان اینکه انتخابات بعدی انتخابی «بین آینده و گذشته» خواهد بود از اینکه چگونه پنج سال آینده می‌تواند خطرناک‌ترین سال‌هایی باشد که بریتانیا در تاریخ خود با آن مواجه شده است، گفت و تاکید کرد:خطراتی که کشور ما را تهدید می‌کند واقعی است.
کد خبر : ۸۶۱۱۱
 

به گزارش صد آنلاین ، نخست‌وزیر انگلیس با بیان اینکه انتخابات بعدی انتخابی «بین آینده و گذشته» خواهد بود از اینکه چگونه پنج سال آینده می‌تواند خطرناک‌ترین سال‌هایی باشد که بریتانیا در تاریخ خود با آن مواجه شده است، گفت و تاکید کرد: خطراتی که کشور ما را تهدید می‌کند واقعی است.

 

 

 

«ریشی سوناک» نخست‌وزیر انگلیس روز دوشنبه با بیان اینکه انتخابات بعدی انتخابی «بین آینده و گذشته» خواهد بود از اینکه چگونه پنج سال آینده می‌تواند خطرناک‌ترین سال‌هایی باشد که بریتانیا در تاریخ خود با آن مواجه شده است، گفت و تاکید کرد:خطراتی که کشور ما را تهدید می‌کند واقعی است.

نخست‌وزیر انگلیس کشور‌های روسیه، ایران، کره شمالی و چین را «مستبد» خواند و مدعی شد آن‌ها «با یکدیگر همکاری می‌کنند تا ما و ارزش‌های ما را تضعیف کنند».

او در ادامه گفت: جنگ به اروپا بازگشته است و متحدان ناتو ما هشدار داده‌اند که اگر پوتین در اوکراین موفق شود، ممکن است آن‌ها نفرات بعدی باشند. پوتین جهان را در آستانه تشدید تنش هسته‌ای قرار داده است.

سوناک با اشاره به «جنگ فرهنگی علیه غرب» نیز گفت: برخی از ارزش‌های لیبرال دموکراتیک ما در مورد آزادی بیان، حق اعتراض، ارعاب، تهدید و حمله به دیگران، خواندن شعار‌های یهودی‌ستیزانه در خیابان‌ها و دانشگاه‌های ما و استفاده از شرارت‌های یهودی‌ستیزی یا نفرت ضد مسلمانان در یک تلاش ایدئولوژیک تفرقه‌انگیز برای مقابله با بریتانیا سوءاستفاده می‌کنند. گروه‌های پرحاشیه و تهاجمی سعی در تحمیل دیدگاه‌های خود بر ما دارند. آن‌ها سعی می‌کنند باور کردن چیز‌های متفاوت را از نظر اخلاقی غیرقابل قبول جلوه دهند و اعتماد و غرور مردم را به تاریخ و هویت خودمان تضعیف کنند.

او تاکید کرد: افراط گرایان از درگیری‌های جهانی برای تقسیم بریتانیا سوء‌استفاده می‌کنند.

سوناک گفت: حزب کارگر برنامه‌ای برای حفاظت از مرزها، امنیت و اقتصاد بریتانیا ندارد. ما تصمیمات سختی گرفته‌ایم تا بریتانیا را در مسیر درست بازگردانیم. من ادعا‌های حزب کارگر و درخواست آن برای تغییر دولت را رد می‌کنم. حزب کارگر می‌خواهد انگلیس از ناتو خارج شود و بریتانیا را در معرض خطر قرار می‌دهد. حفظ امنیت بریتانیا یک اولویت است و ما به همین دلیل هزینه‌های دفاعی را افزایش داده‌ایم.

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها