آخرین اخبار
۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۰
معرفی جبل اخضر یکی از زیباترین مناطق طبیعی عمان
بازدید:۳۰۲۱
صد آنلاین | جبل اخضر یا کوه سرسبز، بخشی بسیار خوش آب و هوا در کشور عمان است که تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری این کشور شده است.
کد خبر : ۸۵۹۴۶

به گزارش صد آنلاین ، جبل اخضر (به انگلیسی: Jebel Akhdar) یا کوه سرسبز یکی از معروف‌ترین کوه‌های کشور عمان است که یکی از جاذبه‌های گردشگری این کشور به حساب می‌آید. فصل تابستان در این منطقه از عمان میتوانید آب و هوایی خنک را تجربه کنید. در بالای این کوه آبشار‌ها و چشمه‌های زیبایی وجود دارد که سرچشمه رودخانه آب شیرین منطقه محسوب می‌شوند و ساکنین این منطقه اغلب به کشاورزی مشغول هستند.

 

معرفی جبل اخضر یکی از زیباترین مناطق طبیعی عمان

 

 

 

 ساکنین این منطقه از قبیله بنی ریام هستند و مزارع نخل و باغ‌های مرکبات زیادی در دامنه جبل اخضر دارند. آب و هوای این منطقه کوهستانی است و دارای چراگاه‌های قابل کشت و طبیعی می‌باشد.
جبل اخضر کجاست؟
جبل اخضر بخشی از رشته کوه الهاجر در استان داخلیه است که ۲۹۸۰ متر ارتفاع دارد و یکی از مرتفع‌ترین نقاط عمان و سرزمین بحرین به حساب می‌آید. این کوه فلات السایق را در ارتفاع ۲۰۰۰ متری از سطح دریا، در بر میگیرد. جبل اخضر ۱۵۰ کیلومتر با مسقط فاصله دارد و با ۲ ساعت رانندگی میتوانید این مسیر را طی کنید.نزدیک‌ترین شهر به این کوهستان سرسبز، شهر نیز نزوی است که با ماشین ۴۵ دقیقه از جبل اخضر فاصله دارد.

دسترسی به جبل اخضر فقط با ماشین چهار چرخ متحرک امکان پذیر است و برای کوهنوردی و راهپیمایی در منطقه باید از تور لیدر‌ها یا راهنما‌های محلی استفاده کنید.

هتل آلیلا ریزورت جبل اخضر
یکی از لوکس‌ترین هتل‌های کشور عمان، هتل آلیلا ریزورت جبل اخضر در این منطقه ساخته شده است و اقامتگاهی رویایی در در کوهستانی سرسبز محسوب می‌شود و مقصدی هیجان انگیز و جذاب برای گردشگران عمان فراهم کرده است.

فاصله ریزورت جبل اخضر تا مسقط حدود ۱۵۰ کیلومتر است. این هتل در ارتفاع ۲۰۰۰ کیلومتری از سطح دریا ساخته شده است و آب و هوای اطراف آن خنک‌تر از مسقط است.

سرسبزی و هوای مطبوع جبل اخضر
آب و هوای این منطقه کوهستانی و معتدل است. آبشار‌های روان این منطقه باعث شده جذابیت این کوهستان دو چندان شود و هوای این منطقه از کشور گرم سیر عمان را خنک و معتدل نماید. زیبایی تماشای غروب خورشید در این منطقه بین گردشگران زبانزد است. ترکیب رنگ زرد و نارنجی آسمان با سبزی زمین نمایشی هیجان انگیز در غروب خورشید ایجاد میکند.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها