آخرین اخبار
۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۳۶
بازدید:۱۴۴
صد آنلاین | موشک های یادشده که سازمان پیمان آتلاتیک شمالی (ناتو) آن را «اسکراب اس اس ۲۱» می نامد، یک سامانه پرتاب متحرک است که در اتحاد جماهیر شوروی سابق در دهه ۱۹۷۰ میلادی توسعه یافت.
کد خبر : ۸۵۹۱۴

 

 

 

به گزارش صد آنلاین، وزارت دفاع روسیه امروز (یکشنبه) اعلام کرد کی‌یف با استفاده از موشک های بالستیک «توچکا یو»، راکت‌های پرتاب شده با سامانه‌های «اولخا» و «ومپایر» اقدام به «حمله تروریستی» فرامرزی به ساختمان‌های مسکونی شهر بلگورود روسیه کرده است.

 

 

 

 

به نقل از تارنمای راشاتودی، بر اساس بیانیه این وزارتخانه، پدافند هوایی روسیه توانسته است ۶ موشک توچکا یو ساخت دوران جمهوری شوروی سابق، چهار راکت ومپایر و ۲ پرتاه اولخا را رهگیری کند.

در این بیانیه آمده است: قطعاتی از موشک سرنگون شده توچکا یو به یک ساختمان مسکونی در شهر بلگورود آسیب وارد کرد.

بر اساس این گزارش، موشک های یادشده که سازمان پیمان آتلاتیک شمالی (ناتو) آن را «اسکراب اس اس ۲۱» می نامد، یک سامانه پرتاب متحرک است که در اتحاد جماهیر شوروی سابق در دهه ۱۹۷۰ میلادی توسعه یافت.

 

روسیه استفاده از این موشک را با جایگزین کردن آن با موشک های پیشرفته تر اسکندر ۹k۲۷۰ که در اواسط سال ۲ هزار میلادی معرفی شد، کنار گذاشته است.

 

خبرگزاری رویترز نوشت: مقام های روسی اعلام کردند که بر اثر اصابت یک موشک متعلق به دوران شوروی که توسط اوکراین پرتاب و توسط روسیه سرنگون شد، دست کم هفت نفر کشته و ۱۷ نفر مجروح شدند.

وزارت دفاع روسیه این حمله را «حمله تروریستی به مناطق مسکونی» با پرتاب دست‌کم ۱۲ موشک خواند و زمان آن را ساعت ۸:۴۰ به وقت گرینویچ (حدود ۱۱:۴۰ به وقت مسکو) اعلام کرد.

فیلم منتشر شده از این حمله، فرور ریختن یک ساختمان دست کم ۱۰ طبقه را نشان می دهد. سپس در حالی که امدادگران اورژانس برای یافتن بازماندگان در بین آوارها تلاش می کردند، سقف ساختمان فرو ریخت و مردم برای نجات جان خود فرار می کردند.

رویترز نوشت: خبرگزاری های روسی از کشته شدن دست کم هفت نفر و زخمی شدن ۱۷ نفر از جمله ۲ کودک خبر دادند. برخی دیگر همچنان زیر آوار هستند.

4561/ی

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها