آخرین اخبار
۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۳۰
بازدید:۴۳۸
پرسپولیس دوباره مثل تیم سلطان در دهه ۶۰ شده که در همان ۱۵ دقیقه اول تکلیف رقبا را یکسره می‌کند.
کد خبر : ۸۵۸۷۰

در تمام این سال‌ها هر کس مربی پرسپولیس بوده سایه سنگین علی پروین را روی خود احساس کرده است. البته سلطان پرسپولیسی‌ها بنا به دلایل بسیار زیاد چهره اول تاریخ این باشگاه است اما به عنوان مربی هم رکوردهایی دارد که روی کار جانشینان خود سایه می‌اندازد.


طرفداران پرسپولیس همیشه هر تیمی را به شرط خوب بودن با تیم دهه ۶۰ مقایسه می‌کنند. تیمی که هر سال فاتح معدود جام‌های برگزار شده در آن زمان می‌شد و سال ۶۶ هم که برای اولین بار سه جام در فوتبال ایران برگزار شد، با قاطعیت هر سه را برد. پرسپولیس در آن سال‌ها اصطلاحاً در شروع مسابقه با دو گل از حریف پیش بود، چه به خاطر ستاره‌ها و چه به خاطر سبک بازی اما نقطه قوت این تیم آنجا بود که در همان ۱۵ دقیقه اول از ضعف روحی روانی حریف استفاده و گل یا گل‌های برتری را می‌زد.

با استفاده از همین روش ساده پرسپولیس آن زمان سالی یک شکست می‌خورد که یک اتفاق بزرگ در ورزش محسوب می‌شد! حالا در لیگ ۲۳ حرفه‌ای پرسپولیس اوسمار هم به دنبال همان استراتژی است. مربی برزیلی از هفته شانزدهم روی نیمکت جانشین یحیی گل محمدی شد و حاصل کار او در ۱۲ بازی دور برگشت ۹ برد، دو مساوی و تنها یک باخت است. با ۱۸ گل زده و فقط ۴ گل خورده و با ۲۹ امتیاز در صدر جدول نیم فصل دوم.

تیم یحیی گل محمدی در پایان هفته دوازدهم دور رفت با ۷ پیروزی، ۴ مساوی و یک باخت، با ۱۴ گل زده و ۶ گل خورده ۲۵ امتیاز داشت و بعد از سپاهان ۲۸ امتیازی و استقلال ۲۵ امتیازی به خاطر تفاضل گل کمتر در پله سوم بود.

همه فوتبالی‌ها قبول دارند که تیم ویرا علاوه بر نتیجه، فوتبال بهتری هم ارائه می‌کند. تهاجمی و از همان دقیقه اول به دنبال گل زدن است اما نکته مهم‌تر اینکه در ۹ پیروزی ویرا با پرسپولیس و از ۱۸ گل زده در دور برگشت، ۷ گل در نیمه اول به ثبت رسیده که ۴ گل در همان ۲۰ دقیقه اول بوده است. یک گل هفته ۱۸ مقابل ذوب آهن، یک گل هفته ۲۴ برابر صنعت نفت، یک گل هفته ۲۶ برابر نساجی و یک گل هفته ۲۷ مقابل هوادار که هر چهار بازی پرسپولیس در خانه حریف مهمان بود!

یعنی پرسپولیس در ۴ مسابقه در همان دقایق ابتدایی بازی کار را یکسره کرد، درست مثل پرسپولیس سلطان در دهه ۶۰...

21012/خ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها