۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۵
بازدید:۱۲۳
علیرضا بیرانوند نیز به امیررضا رفیعی دروازه‌بان ذخیره‌اش در پرسپولیس به چشم یک جوان مستعد و نه رقیب نگاه کرده و همواره از او حمایت می‌کند.
کد خبر : ۸۵۸۰۷

پس از حذف پرسپولیس در مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی، بار دیگر علیرضا بیرانوند به ترکیب اصلی این تیم بازگشت.


امیررضا رفیعی دروازه‌بان جوان و ۲۲ ساله پرسپولیس در فصل جاری یکی از پدیده‌های لیگ برتر بوده است. این دروازه‌بان با استعداد توانسته است در چهار مسابقه اول لیگ برتری خود چهار کلین‌شیت داشته و مقابل ذوب‌آهن، گل‌گهر، ملوان و صنعت نفت گلی دریافت نکرد تا همه از او به عنوان یک استعداد برای آینده پرسپولیس و فوتبال ایران یاد کنند. برخی مثل حمید درخشان امیررضا رفیعی را یک نیما نکیسای جوان خواندند و برخی دیگر حتی پا را فراتر نهاده و به مقایسه او با اسطوره دروازه‌بانی ایرانی، احمدرضا عابدزاده پرداختند. امیررضا رفیعی اما بدون توجه به این تعریف و تمجیدها کار خودش را کرد و تحسین برانگیز ظاهر شد. هرچند این سنگربان جوان در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی، ۴ گل از آلومینیوم اراک خورد و نتوانست در ضربات پنالتی به کمک پرسپولیس بیاید ولی هواداران، او را در این ناکامی چندان شماتت نکردند.

پس از خداحافظی تلخ پرسپولیس از جام حذفی، علیرضا بیرانوند در بازی با سپاهان به ترکیب اصلی بازگشت و امیررضا رفیعی بار دیگر روی نیمکت ذخیره‌ها نشست. رفیعی که فصل فوق العاده جذابی را (حداقل برای خودش!) تجربه می‌کند پس از جدایی احمد گوهری و جذب نشدن گلر دوم جدید، مورد اعتماد کادرفنی پرسپولیس به‌عنوان ذخیره بیرانوند قرار گرفت.

شاید با شروع لیگ بیست و سوم و به ویژه در نیم فصل دوم، کسی تصورش را نمی‌کرد  بیرانوند تعداد زیادی بازی را غایب باشد اما یک بازی محرومیت و سه بازی مصدومیت سبب شد امیررضا رفیعی در ۴ مسابقه در چارچوب دروازه پرسپولیس قرار بگیرد. با این وجود تصاویری که از تمرینات سرخپوشان تهرانی منتشر می‌شود نشان از لبخند و رابطه صمیمانه علیرضا بیرانوند و امیررضا رفیعی جوان دارد. امیررضا که خوب می‌داند حضور درهمین ۴ بازی لیگ برتری و یک مسابقه حذفی مدیون حمایت‌های تابستان گذشته علیرضا بیرانوند از خودش است، سعی کرده است با شماره یک تیم ملی و پرسپولیس رفاقت کند.

رفیعی به هیچ عنوان از نیمکت‌نشینی ناراضی نیست و خوب می‌داند برای تداوم موفقیت باید صبورتر باشد. علیرضا بیرانوند نیز به امیررضا به چشم یک جوان مستعد و نه رقیب نگاه کرده و همواره از او حمایت می‌کند.

این درحالی است که در گذشته‌های نه چندان دور در همین پرسپولیس شاهد رابطه سرد و عجیب و غریبی بین احمدرضا عابدزاده و نیما نکیسا بودیم. نیما نکیسا در میانه دهه ۷۰ شمسی یک گلر جوان و مستعد به سن و سال امیررضا رفیعی بود که نام خودش را بر سر زبان‌ها انداخت آن هم در حالی که احمدرضا عابدزاده محبوب‌ترین چهره وقت فوتبال ایران محسوب می‌شد. رابطه این دو چه در پرسپولیس و چه تیم ملی هرگز گرم نشد و همواره حاشیه‌ساز بود!

حالا علیرضا بیرانوند و امیررضا رفیعی در پرسپولیس اتوبان رفاقت دو نفره‌ای را احداث کرده‌اند که قطعا به سود این تیم خواهد بود.

21458/غ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها