۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۵
بازدید:۱۱۰
ماه جاری باشگاه استقلال و پرسپولیس پس از سالها بالاخره خصوصی سازی شدند و مالکیت جدید آنها مشخص شد.
کد خبر : ۸۵۸۰۲

با مشخص شدن جزئیات سهام مالکان جدید باشگاه استقلال حدود یک‌ونیم درصد از سهام این باشگاه از سهم ۵ درصدی متعلق به پیشکسوتان و کارمندان این باشگاه، کاهش پیدا کرده که این موضوع در نگاه اول شائبه‌هایی مبنی بر اینکه این مقدار از سهام آبی‌ها چطور کاهش پیدا کرده است را در پی داشت.


بر همین اساس و با تغییر سهامداران باشگاه استقلال که در تابلوی سهام این باشگاه در فرابورس به ثبت رسید، میزان سهام وزارت ورزش از آبی‌پوشان از ۹۰ درصد، به ۳.۵ درصد کاهش یافت. این درحالی است که با اعلام شرکت فرابورس مشخص شد شرکت‌های پتروشیمی پارس، پتروشیمی بوعلی‌سینا، پتروشیمی شهید تندگویان و پتروشیمی بندرامام هر کدام ۲۰ درصد و شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس ۵ درصد از سهام باشگاه استقلال را خریداری کرده‌اند.

به نوشته فرهیختگان، پیش از این نیز حدود ۱۰ درصد از سهام این باشگاه در بازار پایه فرابورس عرضه شده بود که به نظر می‌رسد این مقدار که حدود ۲ سال پیش به هواداران این باشگاه فروخته شده بیشتر از ۱۰ درصد بوده و این یک‌ونیم درصد مورد اشاره در همان عرضه بلوک ۱۰ درصدی به این مقدار اضافه شده باشد. البته در این خصوص باید منتظر جزئیات سهام مالکان باشگاه پرسپولیس نیز باقی ماند تا مشخص شود آیا این باشگاه نیز با چنین درصدهایی مواجه هست یا اینکه برای این باشگاه ۵ درصد مورد اشاره برای پیشکسوتانش محفوظ مانده است.

21458/غ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها