آخرین اخبار
۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۵
بازدید:۵۶۱
منصور رشیدی پیشکسوت استقلال گفت: الان بازی‌های برگشت است و ۲۷ هفته از لیگ ‌می‌گذرد و همه تیم‌ها از هم ‌شناخت دارند و نیازی به آنالیز نیست.
کد خبر : ۸۵۷۹۹

انتخاب محمدحسین ضیایی به عنوان مدیر آکادمی باشگاه استقلال بسیار غیرمنتظره و برای خیلی‌ها عجیب بود. از این جهت که معمولا باشگاه‌های بزرگ‌کشورمان از یک پیشکسوت کارنامه‌دار در این پست مهم استفاده می‌کنند. اگرچه در دنیای فوتبال مدرن اولویت بر داشتن تخصص است، اما هنوز هم در فوتبال ما این مساله جا نیفتاده و معمولا بسیاری از پیشکسوتان برای گرفتن پست‌های اینچنینی سر و دست می‌شکنند! به بهانه انتخاب ضیایی با منصور رشیدی پیشکسوت استقلال به گفت‌وگو نشستیم که حرف های تازه او را در ادامه می خوانید:


جمع صباباتری‌های قدیمی در استقلال جمع شد.

خب آقای شهریاری یک زمانی در صباباتری بود و بعد او هم ضیایی بود که آوردند. دیگر بعد از او کسی را نیاوردند.

بحث اصلی ما انتخاب ضیایی به عنوان مدیر آکادمی استقلال است که یک انتخاب غیرمنتظره بود.

من به عنوان کسی که یک عمری با صداقت در این تیم کار کردم، می‌گویم اگر آدم سالم ‌و صادقی باشد از نظر من هیچ ‌مشکلی ندارد. اما فردی باشد که بتواند مدیریت کند و کارش را درست انجام‌ دهد. در این‌ چند ساله که پیشکسوتان بودند خیلی مسائل عنوان و خیلی کارها انجام شد که نمی‌خواهم به آن اشاره کنم! حالا هم فرقی نمی‌کند ‌که ضیایی یا یک استقلالی باشد. هر کی بود پاک و سالم کار کند.

اما یکسری از پیشکسوتان اعتقاد دارند مدیریت آکادمی حق پیشکسوتان آن باشگاه است. شما این را قبول ندارید؟

از زمانی که در نازی‌آباد تمرین می‌کردند و تا حالا که ورزشگاه امام رضا آمدند چند تا مدیر آکادمی آوردند و عوض کردند؟ همه هم پیشکسوت استقلالی بودند، اما دیدید که چه صحبت‌هایی راجع به آنها شد و چه کارها کردند! هر کسی که آمد نفر بعدی چه صحبت‌هایی درباره فرد دیگری کرد. حالا واقعیت باشد یا تهمت خودشان بهتر می‌دانند. خودشان به خودشان تهمت زدند یا دست خودشان را رو کردند و آن مسائل را عنوان کردند. ناصر فریادشیران را که آوردند استقلال چه کسی بود؟ یک عمر در نفت بود، اما بچه خیلی خوب و پاک و سالمی بود که او را هم عوض کردند. حالا ضیایی باشد یا پیشکسوت استقلال. یکی باشد سالم کار کند و مسائل شخصی را در نظر نگیرد چه اشکالی دارد یا حالا شهریاری هم‌ در صبا بوده خب اگر مدیریت داشته باشد چه اشکالی دارد بیاید. فوتبالی باشد و کار سالم انجام دهند و مدیریت بدانند از نظر من با سابقه ۵۵ سال در این تیم هیچ اشکالی ندارد. حالا نظر هر کسی برای خودش محترم است.

البته ضیایی گفته سابقه پوشیدن پیراهن استقلال را دارد . شما یادتان هست؟

خبر ندارم. البته سه نفر را عنوان کردند. قرار بود اعلام کنند. حالا رسمی اعلام کردند خب وقتی آمده سر کار باید شناخت کامل داشته باشد و آدم درست را انتخاب کند تا کار را خوب پیش ببرند. ضیایی یک‌سال هم در تیم ناشنوایان بود و او را می‌شناسیم. مساله این است که شهریاری از او شناخت داشته باشد و قطعا کسی را انتخاب نمی‌کند که فردا روزی مشکل‌ساز شود.‌

سوال بعدی درباره بازی استقلال مقابل فولاد است. ارزیابی فنی شما از این مسابقه چیست؟

الان بازی‌های برگشت است و ۲۷ هفته از لیگ ‌می‌گذرد و همه تیم‌ها از هم ‌شناخت دارند و نیازی به آنالیز نیست! تیم‌هایی که در وسط جدول هستند با فکر آرام کار می‌کنند، اما دو تیم بالا و سه، چهار تیم‌ پایین جدول مشکل دارند، چون یک طرف برای ماندن در لیگ و دیگر برای بقا می‌جنگند. کار پرسپولیس و استقلال مقابل هر تیمی سخت است. حالا تیم‌ها همه جوان شدند و می‌توانند ۹۰ دقیقه بجنگند. واقعا تیم‌ها الان امتیاز بگیرند، شاهکار کردند. استقلال هم چند تا مصدوم و محروم دارد و دست مربی بسته است. الان ۲، ۳ سال است که به لحاظ خط دفاعی مشکل دارند در بازی قبل هم‌ دیدید انگار وزنه ۱۰۰ کیلویی به پای مدافعان وسط ما وصل بود و نمی‌توانستند حرکت کنند، یک بازیکن جوان هم از همان منطقه تک به تک شد و توپ را گل کرد یا در حد استقلال یا هماهنگ نیستند برای همین باید بیشتر روی خط دفاع کار کنند. در سایر خطوط بد نیستند و می‌جنگند. جلوی ذوب آهن هم گل‌های زیبایی زدند. باید از حاشیه دور و به لحاظ روحی آماده باشند تا بتوانند سه امتیاز را کسب کنند.

با توجه به جایگاه فولاد در جدول، کار استقلال آسان‌تر است؟

خیلی سخت است مقابل سه، چهار تیم رده پایین بازی کردن . الان تیم‌ها جوان شدند و ۹۰ دقیقه در زمین می‌جنگند. اصلا ساده نیست.‌ اینکه فکر کنیم راحت از سد فولاد می‌گذرند نه این‌طور نیست. در بازی با ذوب آهن هم گفتم بازی آسانی نداریم و در وقت‌های تلف شده توانستند گل برتری را بزنند آن هم در خانه و مقابل چشمان تماشاگران خودی.

به پرهیز از حواشی اشاره کردید.‌ درباره رفتار حامدی‌فر بعد از بازی با ذوب آهن یا حرف‌های هاشمی‌نسب چه صحبتی دارید؟

آن صحنه را در فضای مجازی دیدم که حامدی‌فر بازیکن حریف را هل داد. این کار زشت است که نباید یک جوان که می‌خواهد الگو باشد یا پیشرفت کند، انجام دهد. یک جوان باید خیلی بردبار و افتاده باشد. اما گاهی در یک لحظه کاری انجام می‌دهد که بعد یک عمر پشیمان می‌شود. هاشمی‌نسب هم که جوان نیست و بالاخره پیشکسوت است و در این چند ساله ‌مربی هم بوده و باید راجع به تیم خودش صحبت کند و کاری به تیم‌های دیگر نداشته باشد. به همه تیم‌ها می‌گویم‌ کاری به بقیه تیم‌ها نداشته باشند و روی تیم خودشان تمرکز کنند، نتیجه می‌گیرند.

استقلال و پرسپولیس در بازی‌های باقیمانده امتیاز از دست می‌دهند؟

چون من استقلالی‌ام دوست دارم تیمم در صدر باشد و قهرمان شود، اما نمی‌شود نتایج را پیش‌بینی کرد، چون ممکن است اتفاقات زیادی رخ دهد. هر تیمی کم‌کاری کند و به لحاظ روحی از شرایط دور باشد و اشتباه کند صد درصد امتیاز از دست می‌دهد. حالا کدام تیم دچار اشتباه شود، مشخص نیست. الان استقلال یک امتیاز بیشتر دارد و به لحاظ روحی شرایط بهتری دارد اما به لحاظ نفر، کامل نیست و کار برای‌شان خیلی سخت است.

21458/غ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها