آخرین اخبار
۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۰
بازدید:۲۳۸
صد انلاین | به دنبال آغاز حمله زمینی فرا مرزی از سوی مسکو، اکنون «نبردی شدید» در خارکیف واقع در مرز روسیه در جریان است و نزدیک به ۲۰۰۰ تن مجبور به تخلیه روستاهای نزدیک به روسیه شدند. به گفته روسیه، پنج روستا تحت کنترل درآمده است.
کد خبر : ۸۵۷۳۰

 

به گزارش صد آنلاین ، نیروهای روسیه در منطقه‌ای که نزدیک به دو سال پیش از آنجا عقب رانده شده بودند، پیشروی کردند و این تازه‌ترین دستاورد از یک سری پیشروی‌هایی است که در آن نیروهای اوکراینی خود را مغلوب و در هم شکسته می‌بینند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین با بیان اینکه «نبردی شدید» در خارکیف در جریان است، افزود: «ما باید عملیات تهاجمی روسیه را مختل کنیم و ابتکار عمل را به اوکراین بازگردانیم.»

«اولگ سینگوبوف» فرماندار خارکیف در شبکه‌های اجتماعی با بیان اینکه «در مجموع ۱۷۷۵ نفر تخلیه شده‌اند» افزود که حملات توپخانه‌ای و خمپاره‌ای روسیه در ۲۴ ساعت گذشته بر ۳۰ شهرک تأثیر گذاشته است.

به گزارش دیلی‌تلگراف، منطقه خارکیف از سپتامبر ۲۰۲۲ عمدتا تحت کنترل اوکراین مانده است. در همین حال روسیه می‌گوید پنج روستا در منطقه خارکیف اوکراین را تحت کنترل خود درآورده است.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد نیروهای این کشور پنج روستای مرزی در منطقه خارکیف اوکراین را که روسیه روز جمعه به آنجا حمله کرد، تصرف کرده است.

وزارت دفاع روسیه امروز (شنبه) در نشست خبری خود اعلام کرد نیروهای روسیه روستاهای «پلتنیوکا»، «اوهیرتسو»، «بوریسیوکا»، «پیلنا» و «استریلچنا» را که همگی مستقیما در مرز با منطقه بلگورود روسیه قرار دارند، تصرف کرده‌اند.

در این نشست همچنین گفته شد که نیروهای روسیه روستای «کرامیک» در شرق منطقه «دونتسک» را که مسکو در ماه‌های اخیر آهسته اما پیوسته در آن پیشروی کرده، تصرف کرده‌اند.

این در حالیست که فرماندار خارکیف گفت نبرد سنگینی برای به دست گرفتن کنترل سه روستا در حال انجام است. به گفته او، نیروهای اوکراینی برای نفوذ هر چه بیشتر تلاش می‌کنند و حضور خود را تقویت کرده‌اند. این مقام اوکراینی گفت ارتش روسیه همچنان به شمال شرق منطقه خارکیف حمله می‌کند.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها