آخرین اخبار
۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۰
بازدید:۲۷۲
صد آنلاین | نمی دانستم تورهای گردشگری که در فضای مجازی تبلیغ می کنند باید مجوزهای خاصی از سازمان میراث فرهنگی داشته باشند و حتما باید بخش ثبت نظرات مشتریان سابق آن ها را نگاه می کردم اما نه تنها این کارها را نکردم بلکه ناآگاهانه اطلاعات حساب بانکی خودم را با یک «لینک جعلی» در اختیار کلاهبرداران گذاشتم و این گونه شد که پس اندازها و دارایی هایم را ازدست دادم چرا که …
کد خبر : ۸۵۵۷۷

 

به گزارش صد آنلاین ،  روزنامه خراسان، اینها بخشی از اظهارات مالباخته ای است که در دام کلاهبرداران فضای مجازی با جعل عنوان تورهای گردشگری قرارگرفته بود. این مرد که همه پس اندازهایش را ازدست داده است، درباره این ماجرای تاسف بار به کارشناس اجتماعی پلیس فتای خراسان رضوی گفت:چند روز تعطیل رسمی کشور بود و به همین دلیل فرزندانم خیلی اصرارداشتند تا آن ها را به مسافرت چند روزه ببرم تا آب و هوایی عوض کنند چرا که من کارمند هستم و تعطیلات نوروز را هم سرکار بودم و خانواده ام نتوانستند از این روزهای تعطیل استفاده کنند. این درحالی بود که من خودروی پرایدم را به تازگی فروخته بودم تا با اندک پس اندازی که داشتم خودروی مناسب تری بخرم. این گونه بود که تصمیم گرفتم با تورهای گردشگری به مسافرت برویم. پس از جست و جوهای زیاد در فضای مجازی یک تور گردشگری را پیدا کردم که مبلغ پیشنهادی سفر 4 روزه اش بسیار ارزان تر از تورهای دیگر بود چرا که چیزی نمانده بود با دیدن مبالغ بالا برای خانواده 5 نفره از مسافرت منصرف شوم.

 

 

 

 

 

در همین حال نیز  فرزندانم مدام اعتراض می کردند که بعد از چند سال قرار است به یک مسافرت معمولی بروند! این بود که همان پیج گردشگری ارزان قیمت را انتخاب و با آن ها ارتباط برقرارکردم ولی فردی که با من سخن می گفت با این بهانه که فقط 5 صندلی خالی باقی مانده و اگر آن را رزرو نکنم شاید تا ساعتی دیگر نتوانم با این مبلغ اندک به مسافرت بروم، مرا با نگرانی زیاد ترغیب کرد این موقعیت استثنایی را از دست ندهم و بلافاصله بیعانه را واریز کنم. من هم که دیگر چاره ای نداشتم قبول کردم و آنها بی درنگ برای ثبت و رزرو بلیت، اطلاعات زیادی را از من گرفتند و سپس لینکی را برایم فرستادند که حتما از طریق همان لینک ثبت نام کنم. من هم که اطلاعاتی از این نوع کلاهبرداری نداشتم، خیلی زود وارد آن لینک شدم و لحظاتی بعد وقتی همه موجودی حسابم خالی شد تازه فهمیدم که در دام کلاهبرداران فضای مجازی افتاده ام. حالا نه تنها نتوانستم فرزندانم را بعد از چند سال به مسافرت ببرم بلکه همه پس انداز و پول فروش پرایدم را هم از دست دادم و خودم را به پلیس فتا رساندم تا شاید راه چاره ای بیابم و پلیس بتواند کلاهبرداران را دستگیر کند اما ای کاش می دانستم که تورهای گردشگری مجاز شماره تلفن ثابت و نشانی مشخصی دارند یا حداقل در این باره تحقیق می کردم.

با شکایت این مالباخته، تلاش گسترده کارشناسان و افسران عملیات پلیس فتا با دستور سرهنگ قرایی پور(رئیس پلیس فتای خراسان رضوی)برای شناسایی و دستگیری کلاهبرداران مذکور آغاز شد.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
لینک کپی شد
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها