آخرین اخبار
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۵
بازدید:۱۳۸
صد آنلاین | «آویو کوخاوی» رئیس سابق ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی در سخنرانی که مقابل جمعی از یهودیان در آمریکا داشت و آن را شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی پوشش داد، اظهار کرد: فکر نمی‌کنم راهی برای بازگرداندن افراد ربوده شده بدون متوقف کردن جنگ وجود داشته باشد.
کد خبر : ۸۵۴۵۰

به گزارش صد آنلاین ، رئیس سابق ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی تنها راه بازگرداندن صهیونیست‌های بازداشت شده در نوار غزه را توقف جنگ در این منطقه دانست.

 

 

 

 

 

 

کوخاوی حدود ۹ ماه پیش از حمله حماس به شهرک‌های واقع در غلاف غزه در هفتم اکتبر گذشته از سمت خود کناره‌گیری کرد اما بسیاری از ساکنان اراضی اشغالی او را یکی از مسئولان شکست امنیتی تل‌آویو در عملیات هفتم اکتبر می‌دانند.

ماه‌ها است با میانجیگری قطر، مصر و آمریکا مذاکرات غیر مستقیم و شکننده‌ای برای رسیدن به توافقی برای تبادل اسرا و متوقف کردن جنگ در غزه جنبش حماس و رژیم صهیونیستی در دست انجام است.

حزب‌الله لبنان دو عملیات جدید را علیه مواضع ارتش اسرائیل در شمال سرزمین‌های اشغالی به انجام رساند.

کوخاوی در ادامه گفت: ممکن است مردم سوال کنند چرا کاری در برابر غزه انجام ندادید، ما ارتش را برای مقابله با ایران آماده کردیم و باید اعتراف کنم ما نوار غزه و حماس را تهدیدی برای موجودیت خود نمی‌دانستیم و استراتژی ما در میدان جنگ، تمرکز بر ایران و جبهه شمال (حزب‌الله لبنان) بود.

رئیس سابق ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی افزود: در سال ۲۰۲۱ شاهد تغییری در حماس بودیم و گفتیم که اتفاق جدیدی در حال وقوع است، این همان دلیل اقدام ما برای ترور یحیی السنوار (رئیس حماس در نوار غزه) و محمد الضیف (فرمانده کل گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس) بود.

یک مقام اسرائیل پیشنهاد داد در صورت تصویب قطعنامه‌ای در حمایت از به رسمیت شناخته شدن کشور مستقل فلسطین، آمریکا تمامی حمایت‌های مالی خود از نهادهای سازمان ملل را قطع کند.

او با اشاره به اینکه شرایط در مناطق مملو از جمعیت دشوار است، گفت: چند ماه برای انجام عملیات ترور تلاش کردیم اما موفق نشدیم.

کوخاوی درباره وضعیت جبهه واقع در شمال فلسطین اشغالی (نیروهای حزب‌الله لبنان) نیز گفت: تنها راه برای پایان دادن به نبرد با حزب‌الله متوقف کردن جنگ در غزه است.

این نظامی سابق رژیم صهیونیستی اضافه کرد: سخت است اطمینان دهیم که از طریق کانال‌های دیپلماتیک شرایط مورد نظر در شمال را محقق خواهیم کرد و گزینه دیگر عملیات نظامی است.

نیروهای حزب‌الله لبنان و سایر گروه‌های لبنانی و فلسطینی از هشتم اکتبر گذشته پس از آغاز عملیات طوفان الاقصی در حمایت از ساکنان نوار غزه، حملاتی را علیه مواضع دشمن صهیونیستی آغاز کردند.

رژیم صهیونیستی با وجود اینکه شورای امنیت قطعنامه‌ای را درخصوص توقف فوری حملات صادر کرد و دیوان بین‌المللی دادگستری این رژیم را به اتهام ارتکاب جنایت نسل‌کشی در غزه فراخواند، اما باز هم به حملات خود علیه این منطقه محاصره شده ادامه می‌دهد.

 

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها