آخرین اخبار
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۰
بازدید:۱۵۹
تسنیم : جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای نسبت به حمله رژیم اشغالگر اسرائیل به رفح هشدار داد و گفت که آمریکا در صورت وقوع چنین حمله‌ای ارسال سلاح‌های تهاجمی به این رژیم را متوقف می‌کند.
کد خبر : ۸۵۳۶۷

رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که در صورت ورود ارتش اسرائیل به مناطق مسکونی در رفح، آمریکا از ارائه اسلحه و توپخانه به اسرائیل خودداری خواهد کرد.

جو بایدن به شبکه سی ان ان گفت: «بمب‌هایی که آمریکا پیش از این به اسرائیل می‌داد و اکنون ارسال آن‌ها را متوقف کرده است؛ برای کشتار غیرنظامیان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

او افزود: «در صورت ورود اسرائیل به مناطق پرجمعیت در رفح، اسرائیل دیگر حمایت ما را نخواهد داشت و ما سلاح و گلوله توپخانه ارسال نخواهیم کرد؛ من به نتانیاهو و کابینه جنگ این موضوع را گفته‌ام؛ اما اسرائیل هنوز از خط قرمز ما عبور نکرده است؛ ورود به گذرگاه رفح عبور از خط قرمز محسوب نمی‌شود».

خبر مرتبط
صهیونیست‌ها به بایدن هشدار دادند/ اگر حکم بازداشت نتانیاهو صادر شود..
صهیونیست‌ها به بایدن هشدار دادند/ اگر حکم بازداشت نتانیاهو صادر شود..

در روزهای اخیر گزارش‌هایی در رسانه‌های رژیم صهیونیستی منتشر شد مبنی بر اینکه دیوان کیفری بین المللی در حال آماده شدن برای صدور حکم بازداشت برای بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر، هرزی هالوی رئیس ستاد ارتش و یوآو گالانت، وزیر جنگ این رژیم است.

جو بایدن همچنین گفت که آمریکا به ارائه تسلیحات دفاعی خود برای اسرائیل از جمله سامانه‌های گنبد آهنین ادامه خواهد داد.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین گفت که دولت او با کشورهای عربی برای بازسازی غزه و در راستای راه‌‌حل دو دولتی همکاری خواهد کرد. 

او همچنین در خصوص اعتراضات دانشجویان آمریکایی نیز گفت: «پیام دانشجویان را دریافت کردم و حق قانونی برای تظاهرات وجود دارد، اما استفاده از بیان نفرت‌انگیز و تهدید دانشجویان یهودی مجاز نیست».

خبر مرتبط
نقش آفرینی تازه آمریکا در جنگ غزه/ نامه مهمی که به دست بایدن رسید
نقش آفرینی تازه آمریکا در جنگ غزه/ نامه مهمی که به دست بایدن رسید

گروهی متشکل از ۵۰ قانونگذار مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا از دولت وی خواستند تا از همه ابزارهای موجود برای منصرف کردن تل‌آویو از آغاز عملیات تهاجمی در رفح استفاده کند.

در این خصوص چند روز پیش، در پی انتشار گزارشی مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی قوانین بین‌المللی را در غزه نقض می کند، سناتور دموکرات کریس ون هولن در بیانیه‌ای، ارزیابی دولت بایدن درباره منطبق بودن اقدامات اسرائیل با قوانین بین‌المللی در جنگ غزه را مورد تردید قرار داده بود.

 

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها