آخرین اخبار
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۵:۰۸
بازدید:۱۲۰
بدن با تغییر فصل دچار تغییر عملکرد و تغییرات هورمونی شده و تغییرات آب و هوا روی تنظیم هورمون های بدن و رشد مو، اثر می گذارد.
کد خبر : ۸۵۳۴۶

 هنگامی که وارد فصل بهار می شویم، تابش نور خورشید افزایش یافته و این موضوع خود یکی از دلایل ریزش مو در بهار است. اگر موهای نازکی دارید، امکان ریزش مو نیز در این فصل برایتان بیشتر است.


باران بهاری با تمام زیبایی و خوشایندی نیز ممکن است به مو آسیب بزند. در صورتی که در شهرهای آلوده زندگی می کنید، ممکن است باران، آلودگی هوا را به همراه داشته و روی مو تاثیر بگذارد. به همین دلیل توصیه می شود اگر در زیر باران بودید، موهایتان را بشویید.

برای جلوگیری از ریزش مو، باید موهایتان را تغذیه کنید. ماساژ کف سر به افزایش جریان خون در سر کمک می کند. با استفاده از یک روغن گیاهی مانند زیتون، آرگان و نارگیل پوست سر را ماساژ دهید. هنگامی که از شامپوهای ضد ریزش استفاده می کنید نیز می توانید کف سر را یک تا دو دقیقه به آرامی ماساژ دهید.

 

 

در ادامه چند نکته موثر در این زمینه را با هم مرور می کنیم:

 

استفاده از ویتامین ها و مواد معدنی مو را قوی و مقاوم می کند. ویتامین B برای ریزش مو و بهبود ساختاری آن مفید است و مصرف ویتامین A و ویتامینC نیز به دلیل وجود آنتی اکسیدان، تحریک کننده جریان خون است، باعث تغذیه پوست سر و هیدراته نگه داشتن مو می شود و از ریزش مو جلوگیری می کند.

برای تقویت موی سر در بهار، بهتر است از محصولات بهداشتی مناسب موهای استفاده کنیم که آبرسان بوده و حاوی مواد شیمیایی، به ویژه پارفین کمتر است.

توصیه می شود از شامپوها و محلول هایی که تاثیرات گرما و اشعه خورشید را کم می کند، استفاده کنیم.

شامپو دارای کافئین انتخاب مناسبی برای محافظت از موها در فصل بهار است.

در فصل بهار تا حد امکان بهتر است موهای خود را پس از شست و شو، با جریان طبیعی هوا خشک کنیم.

استفاده از روغن های طبیعی مانند روغن نارگیل، روغن زیتون و روغن آرگان برای موها در فصل بهار مفید است. این روغن ها به حفظ رطوبت موها و جلوگیری از خشکی و شکنندگی آنها کمک می کند.

انتهای پیام/99998

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها