آخرین اخبار
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۵
بازدید:۱۴۵
صد انلاین | کارشناس هواشناسی از صدور هشدار سطح نارنجی برای فعالیت سامانه بارشی به همراه ناپایداری‌های محلی طی امشب خبر داد.
کد خبر : ۸۵۳۲۵

به گزارش صد آنلاین  ، با توجه به وقوع بارش‌های سیل آسا در نواحی شمال و شمال غرب کشور و احتمال بروز خسارت، هشدار سطح قرمز صادر کرده‌ایم.

 

 

 

 

 

کارشناس هواشناسی کشور گفت: با توجه به وقوع بارش‌های سیل آسا در نواحی شمال و شمال غرب کشور و احتمال بروز خسارت، هشدار سطح قرمز صادر کرده‌ایم.

گودرزی کارشناس هواشناسی با بیان اینکه وزش باد شدید در تهران آغاز شده و سرعت وزش باد در مناطق مختلف متنوع است، گفت: با توجه به سرعت وزش باد هموطنان از قرار گرفتن در زیر ساختمان‌های نیمه کاره و تابلوهای تبلیغاتی پرهیز کنند.

اداره کل هواشناسی استان تهران از وزش باد شدید به‌ویژه در نواحی جنوبی و رگبار باران به‌خصوص در مناطق شمالی استان خبر داد.

وی همچنین از صدور هشدار سطح نارنجی برای فعالیت سامانه بارشی به همراه ناپایداری‌های محلی طی امشب خبر داد و گفت: رگبار باران، رعدو برق، تگرگ، صاعقه، وزش باد نسبتا شدید تا شدید و کاهش محسوس دما را به ویژه در نیمه شمالی در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و ارتفاعات استان‌های گیلان، مازندران و اردبیل شاهد خواهیم بود.

 

وی افزود: خراسان رضوی، شرق خراسان شمالی، شمال خراسان جنوبی، ارتفاعات سمنان و ارتفاعات و دامنه استان‌های مازندران و گلستان هم درگیر بارش باران خواهند بود.

گودرزی افزود: اختلال در سفرها، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، صاعقه، رخداد تگرگ، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلو‌های تبلیغاتی، اختلال در ناوگان حمل و نقل، احتمال سقوط سنگ در نواحی کوهستانی و خسارت به صنعت کشاورزی از  اثرات این بارش باران است.

وی گفت: توصیه می‌شود شهروندان از سفر‌های غیر ضروری، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، کنترل دما و رطوبت در سالن‌های پرورشی و استفاده از محلول‌های ضد تنش در گیاهان پرهیز کنند.

 

 

461/ی

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها