۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۰
بازدید:۱۳۵
صد آنلاین | «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت اگر فرانسه نیروهای نظامی خود را برای جنگ با روسیه به اوکراین بفرستند، این نظامیان به اهداف مشروع ارتش روسیه بدل خواهند شد.
کد خبر : ۸۵۲۲۳

به گزارش صد آنلاین ، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت اگر نیروهای نظامی فرانسه به کمک اوکراین بیایند، این نظامیان به اهدافی برای ارتش روسیه تبدیل خواهند شد.

 

 

 

 

 

 

پیش‌تر «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه در گفت‌وگو با نشریه اکونومیست مدعی شد اگر اوکراین درخواست کند، ممکن است اروپا به این کشور نیروی نظامی اعزام کند.

«اولاف شولتس» صدراعظم آلمان پس از دیدار با اعضای سه کشور حوزه بالتیک در ریگا به خبرنگاران گفت: «مهم است که ما توافق کنیم این پول را می‌توان در خرید تسلیحات برای اوکراین صرف کرد.»

زاخارووا درباره این اظهارات گفت: «ماکرون این لفاظی‌ها را با هدف ایجاد نوعی «ابهام استراتژیک» برای روسیه مطرح می‌کند. اما متاسفانه باید ناامیدش کنیم، وضعیت برای ما کاملاً قطعی (و بدون ابهام) است. از مدت‌ها پیش در این باره تصمیم‌گیری کرده‌ایم. اگر سر و کله فرانسوی‌ها در مناطق مورد مناقشه پیدا شود، بی‌شک آن‌ها به اهدافی برای نیروهای مسلح روسیه بدل خواهند شد. فکر می‌کنم این مسئله قبلا به پاریس ثابت شده است.»

اوکراین علاوه بر کمبود تجهیزات و مهمات، با کمبود شدید نیروی نظامی مواجه است و دولت این کشور برای جبران این کمبود ضمن کاهش حداقل سن حضور در جنگ، تبعات قانونی سنگینی برای سربازهای فراری وضع کرده است.

 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها