آخرین اخبار
۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۰
غار اسرار آمیز تام خون سی  / تصاویر
بازدید:۶۲۱۴
صد آنلاین | آیا تا به حال درباره غار تام خون سی (Tham Khoun Xe) در لائوس چیزی شنیده اید؟ این محل، مقصد گردشگری کامل برای آن دسته از گردشگرانی است که به غار‌های بزرگ صخره ای، رودخانه و جنگل‌های قدیمی علاقه‌مند هستند. تام خون سی، بزرگ‌ترین غار رودخانه‌ای جهان است که در استان دور افتاده خاموان در مرکز لائوس قرار دارد.
کد خبر : ۸۵۱۴۰

به گزارش صد انلاین ، آیا تا به حال درباره غار تام خون سی (Tham Khoun Xe) در لائوس چیزی شنیده اید؟ این محل، مقصد گردشگری کامل برای آن دسته از گردشگرانی است که به غار‌های بزرگ صخره ای، رودخانه و جنگل‌های قدیمی علاقه‌مند هستند. تام خون سی، بزرگ‌ترین غار رودخانه‌ای جهان است که در استان دور افتاده خاموان در مرکز لائوس قرار دارد.

 

 


غار اسرار آمیز تام خون سی  / تصاویر

نگاهی کلی به غار تام خون سی
این غار معروف لائوس از کوه «آنام ترانگ سان» در مرز بین لائوس – ویتنام شروع می‌شود و از کوهسار ناخوی عبور و به رودخانه مکونگ می‌ریزد. این غار برای اولین بار در سال ۱۹۰۵ توسط فردی فرانسوی به نام «پل مکی» کشف شد. طبق گفته گروهی که این غار را کشف کردند، این غار بخش پنهان رودخانه «زی بانگ فای» است که با ارتفاع ۱۲۰ و طول ۲۰۰ متر یکی از بزرگ‌ترین غار‌های رودخانه‌ای جهان است. غار آنقدر مناظر جذابی دارد که از لحظه ورود به آن تحت تاثیر زیبایی‌های آن قرار می‌گیرید. حتی قبل از اینکه فرد فرانسوی این محل را کشف کند مردم محلی به دهانه این غار می‌آمدند تا در آن ماهی گیری کنند. در سال ۲۰۰۵ این غار به روی علاقمندان به طبیعت باز شد، پس از آن بود که کاوشگرن آمریکای شمالی و فرانسوی به این محل آمدند تا درباره سازه‌های طبیعی آن تحقیق کنند.

غار تام خون سی,غار تام خون سی در کشو لائوس,دیدنیهای کشو لائوس

 

 

غار تام خون سی,غار تام خون سی در کشو لائوس,دیدنیهای کشو لائوس
در سال ۲۰۰۸ نشنال جئوگرافیک این غار را بزرگ‌ترین غار رودخانه‌ای جهان معرفی کرد و این محل تبدیل به یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان شد. در ورودی غار، سکویی ۶۰ متری قرار دارد، بلندترین نقطه این غار ارتفاعی بیش از ۱۰۰ متر دارد که در آن جا می‌توانید چشم اندازی تماشایی و باشکوه از غار داشته باشید. غار سنگ‌ها در این محل ۲۰ متر ارتفاع دارد و در این غار اسرار آمیز حتی می‌توانید مروارید هم پیدا کنید. دیواره‌های سنگ آهنگی این غار، رنگارنگ و چشم نواز هستند و جنگلی سرسبز و انبوه در دهانه آن قرار دارد.
غار تام خون سی اسرار آمیز و جادویی است!
مردم بر این باور هستند که در این غار حیرت آور، ارواحی زندگی می‌کنند که به طور اسرار آمیزی از مردم محلی محافظت می‌کنند. درباره این غار داستان‌های افسانه‌ای زیادی وجود دارد مردم لائوس می‌گویند اگر ابزار موسیقی خود را به صورت شکسته در این غار رها کنند روز بعد آن‌ها را سالم پیدا می‌کنید! آن‌ها همچنین بر این باور هستند که هر وقت کسی از روی صخره‌های این غار بیفتد ارواحی مقدس از او محافظت می‌کنند و به همین دلیل است که تاکنون در این غار هیچ حادثه‌ای اتفاق نیفتاده است.هر سال مردم محلی جشنی را برگزار می‌کنند تا احترام خود را به این ارواح مقدس نشان دهند و برای بستگان خود و گردشگران بهترین‌ها را آرزو کنند. جذابیت جادویی و معماگونه این غار قابل مقایسه با هیچ جای دیگر نیست، در داخل غار می‌توانید قایق سواری کنید و یا از صخره‌ها بالا روید تا زیبایی‌های آن را بهتر ببینید.منبع: eligasht.com

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها