آخرین اخبار
۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۵
برج شیطان (DEVIL’S TOWER)، برجی اسرار آمیز و هولناک
بازدید:۲۹۶
صد انلاین | در دشت‌های وسیع و هموار ایالت وایومینگ (وایومینگ، ایالتی در مناطق کوهستانی غرب ایالات متحده است) و در نزدیک رودخانه بل فورش ناگهان برجی عظیم و بلندمرتبه خودنمایی می‌کند که شبیه به هیچ ساختمان و بنای دیگری نیست. این برج در واقع صخره‌ای بسیار عجیب، بلند و بسیار عریض است که از فاصله بسیار دور هم کاملا دیده می‌شود. بومیان منطقه معتقدند که شیطان در این برج زندگی می‌کند و به همین دلیل به آن نام برج شیطان را داده اند! اما این برج چطور ساخته شده و چرا این ظاهر عجیب و رمزآلود را دارد؟
کد خبر : ۸۵۱۳۴

به گزارش صد آنلاین ، در دشت‌های وسیع و هموار ایالت وایومینگ (وایومینگ، ایالتی در مناطق کوهستانی غرب ایالات متحده است) و در نزدیک رودخانه بل فورش ناگهان برجی عظیم و بلندمرتبه خودنمایی می‌کند که شبیه به هیچ ساختمان و بنای دیگری نیست. این برج در واقع صخره‌ای بسیار عجیب، بلند و بسیار عریض است که از فاصله بسیار دور هم کاملا دیده می‌شود. بومیان منطقه معتقدند که شیطان در این برج زندگی می‌کند و به همین دلیل به آن نام برج شیطان را داده اند! اما این برج چطور ساخته شده و چرا این ظاهر عجیب و رمزآلود را دارد؟

 

برج شیطان (DEVIL’S TOWER)، برجی اسرار آمیز و هولناک

 

 ریشه نامگذاری برج شیطان به سال ۱۸۷۵ برمی گردد. در آن زمان کلنل ریچارد اروینگ همراه با زمین شناسی به نام والتر جنی برای کاوش و حفاری به منطقه تپه‌های سیاه آمدند. در واقع آن‌ها برای جستجوی طلا آمده بودند، اما ناگهان با این صخره غول پیکر و ترسناک روبرو شدند و مبهوت زیبایی و ابهت آن قرار گرفتند. وقتی آن‌ها از بومیان نام این صخره را پرسیدند آن‌ها نامی بومی را به او گفتند که به «برج شیطان» ترجمه شد. به این ترتیب نام این صخره به برج شیطان شهرت پیدا کرد و به دلیل ظاهر اسرارآمیز و باابهتش به سرعت مورد توجه همگان قرار گرفت.

سرخپوستان چه نظری در مورد برج شیطان دارند؟
برج شیطان از نظر بومیان منطقه تنها یک بنای صخره‌ای غول پیکر نیست! افسانه‌ها و روایات متعددی در مورد این برج وجود دارد و در گذشته سرخپوستان این مکان را مقدس و فرازمینی می‌دانسته اند. به طور مثال، مردم آراپهو این برج را چادر خرس می‌نامند؛ مردم کیووا به آن «درخت سنگی» می‌گویند و قبیله لاکوتا هم نام «خانه خرس گریزلی»، «کوهستان جغد افسانه ای»، «شاخ خاکستری» و «کوهستان ارواح» را به آن داده اند.
برخی قبیله‌ها این برج را با نام خانه خرس می‌شناسند و معتقدند که شیار‌های عجیبی که روی این برج وجود دارد در واقع رد پنجه‌های خرس گریزلی افسانه‌ای است. با این حال نام برج شیطان بیش از همه متداول شده و امروزه نیز به این نام شناخته می‌شود. حتی تا امروز هم برج شیطان محل برگزاری مراسم آئینی و جشن‌های مخصوص بومیان منطقه است و مکانی خاص و اسرارآمیز برای آن‌ها به حساب می‌آید.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها