۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۰
بازدید:۵۵۷
صد آنلاین | رئیس پلیس پیشگیری پایتخت گفت: با اجرای طرح ارتقای امنیت توسط ماموران پلیس مترو تهران یک جیب بر و یک کلاهبرداری حرفه‌ای شناسایی و دستگیر شدند. 
کد خبر : ۸۵۰۴۱

 

به گزارش صد آنلاین ، سرهنگ علی قاسم پور رئیس پلیس پیشگیری پایتخت اظهار داشت: در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی ماموران پلیس در مترو در دو عملیات جداگانه موفق به دستگیری یک نفر سارق جیب بر حرفه‌ای و یک نفر کلاهبردار حرفه‌ای با ۶۰ هزار دلار شدند.

 

 

 

 

 

 

 

وی عنوان کرد: افسران زبده پلیس مترو، متهم اول را در هنگام جیب بری از یکی از شهروندان مشاهده و یک عملیات پلیسی غافلگیر و حین سرقت دستگیر نمودند و چهار دستگاه تلفن همراه مسروقه که به تازگی سرقت نموده بود در بازرسی از وی کشف شد و هر چهار نفر مال باخته شناسایی شدند.

وی افزود: متهم دوم در ایستگاه مترو با رفتار‌های مشکوک توجه پلیس را به خود جلب کرده بود که با نزدیک شدن پلیس به متهم جهت بررسی، با رویت ماموران قصد متواری شدن را داشت که با هوشیاری و درایت ماموران بلافاصله دستگیر شد.

سرهنگ قاسم پور افزود: در بررسی‌های بیشتر از متهم دوم از کیف او تعداد ۶۰۰ قطعه اسکناس ۱۰۰ دلاری تقلبی (۶۰ هزار دلار) کشف شد که متهم اعتراف کرد قصد کلاهبرداری و فروش دلار‌های تقلبی را در بازار آزاد به افراد کم تجربه و نا آشنا در شناخت ارز خارجی را داشته که با هوشیاری ماموران غافلگیر و دستگیر شد.

سرهنگ قاسم پور در پایان خاطر نشان کرد: متهمان ۳۰ و ۳۲ ساله دارای سابقه کیفری بودند که برای هر دو نفر پرونده تشکیل و به مرجع قضایی معرفی شدند.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت به شهروندان توصیه کرد: از خرید و فروش ارز در بازار آزاد و مراکز غیر رسمی و افراد ناشناس خودداری کنید و همچنین شهروندان در هنگام استفاده از وسایل نقلیه عمومی مانند مترو و اتوبوس در ازدحام جمعیت نسبت به اطراف خود هوشیار بوده و مراقب لوازم قیمتی خود باشند که افراد سودجو و فرصت طلب از غفلت آن‌ها سو استفاده نکنند. 

 

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها