آخرین اخبار
۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۷
وام فوری 500 میلیونی با شرایط آسان برای همه | ام فوری با اقساط بلند مدت و سود کم
بازدید:۳۱۱۶
مدیرکل پایش، ممیزی و نظارت سازمان فناوری اطلاعات ایران از آغاز ثبت‌نام اعطای تسهیلات به کسب‌وکارهای فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال خبر داد.
کد خبر : ۸۵۰۲۳

مدیرکل پایش، ممیزی و نظارت سازمان فناوری اطلاعات ایران از آغاز ثبت‌نام اعطای تسهیلات به کسب‌وکارهای فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال خبر داد.


«مهدی مظفری» با بیان اینکه اعطای وام بر اساس تبصره ۱۸ آیین نامه «حمایت از سکوها و کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال» صورت می‌گیرد، اظهار داشت: این تسهیلات به دسته‌ای از کسب و کارهای حقیقی، حقوقی و صنفی تعلق می‌گیرد که دارای حداقل سه ماه سابقه فعالیت در زمینه فروش کالا یا ارائه خدمات بر روی سکوهای مشمول هستند. به گفته وی، این سکوها شامل : ایتا، روبیکا، سروش پلاس، شیپور، کسبینو، آی گپ و بله می‌شود.​


وی با اشاره به وجود دسته‌بندی در این تسهیلات افزود: سقف این تسهیلات مبلغ پنج میلیارد ریال برای کسب‌وکارهای حقوقی، سه میلیارد ریال برای کسب‌وکارهای صنفی و ۲ میلیارد ریال برای کسب و کارهای حقیقی است. نرخ سود آن ۱۵/۳۳ درصد، دارای شش ماه تا یک سال تنفس و بازپرداخت سه ساله است.​

 

مدیرکل پایش، ممیزی و نظارت سازمان فناوری اطلاعات ایران در خصوص چگونگی فرایند ثبت درخواست وام، بیان داشت: متقاضیان برای دریافت این تسهیلات می‌توانند با مراجعه به سامانه ۱۶۴۹ به نشانی https://۱۶۴۹.ir، «شیوه‌نامه اعطای تسهیلات به کسب‌وکارهای حوزه اقتصاد دیجیتال» را مطالعه کنند. پس از ارسال فرم، بارگذاری مدارک و انجام ارزیابی اولیه توسط کارشناسان، درخواست به ادارات کل ارتباطات استانی موردنظر ارسال می‌شود و پس از مشخص شدن نتیجه نهایی، به بانک عامل جهت پرداخت، ارسال خواهد شد.

 

بر اساس این گزارش، کوتاه‌شدن زمان بررسی، اجرا و تصویب این وام نسبت به دوره‌های گذشته، اصلی‌ترین مزیت آن نسبت به دوره‌های گذشته است. به‌طوری‌که پیش‌ازاین، ۲ ماه الی ۷۵ روز زمان لازم بود تا وام تصویب شده به بانک عامل برسد. اما در شرایط کنونی، این زمان حداکثر به یک ماه کاهش یافته است.
منبع:سازمان فناوری اطلاعات ایران

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها