آخرین اخبار
۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۵
بازدید:۸۰۳
صد انلاین | سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت، این کشور از حمله تمام‌عیار رژیم صهیونیستی به رفح نمی‌تواند حمایت کند و این اقدام منجر به تلفات بیشتر و اخلال در تحویل کمک‌های بشردوستانه می‌شود.
کد خبر : ۸۵۰۰۳

به گزارش صد  آنلاین، این اظهارات «متیو میلر» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در حالی بیان شد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی شروع به بمباران شهر رفح در مرز با مصر کردند؛ جایی که در حال حاضر حدود ۱.۴ میلیون فلسطینی از شمال و مرکز غزه به آنجا پناه برده‌اند.

 

 

 

 

 

طبق گزارش راشا تودی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خطاب به خبرنگاران در واشنگتن تصریح کرد: «ما از حمله تمام‌عیار ارتش اسرائیل به رفح حمایت نمی‌کنیم.»

وی افزود: وزیر خارجه آمریکا هم پیشتر به نخست‌وزیر اسرائیل و دیگر مقامات در قدس گفته‌ است که آمریکا از حمله به رفح حمایت نخواهد کرد. ما معتقدیم که اکنون حمله نظامی در رفح رنج‌ و درد مردم فلسطین را به طرز چشمگیری افزایش خواهد داد. هم‌چنین حمله به این شهر، کمک‌های بشردوستانه به غزه را با مشکل مواجه خواهد کرد و نمی‌گذارد سطح کمک‌ها را بالا نگه داریم.

حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به رفح در شامگاه دوشنبه درحالی رخ داده است که پیش از آن جنبش حماس در بیانیه‌ای از موافقت «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی این جنبش با طرح قطر برای آتش‌بس در غزه خبر داد.

طبق سندی که توسط خبرگزاری اسپوتنیک مشاهده شده است، توافقنامه آتش‌بس غزه که توسط جنبش فلسطینی حماس تایید شده است، توقف کامل جنگ را در دومین ماه از لحظه اجرایی شدن آن فراهم می‌کند.

اما این درحالیست که ارتش اشغالگر اعلام کرد ساکنان شرق رفح را «تشویق کرده» فورا منطقه را تخلیه و به سمت منطقه «بشردوستانه گسترده» در المواصی در خان یونس حرکت کنند تا برای آغاز عملیات خود علیه این شهر آماده شوند. ارتش رژیم صهیونیستی حمله هوایی را چند ساعت پس از این اطلاعیه آغاز کرد.

همزمان با دویست و چهاردهمین روز جنگ غزه، وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد نیروهای اشغالگر طی ۲۴ ساعت گذشته مرتکب پنج کشتار شدند که در نتیجه آن ۵۲ فلسطینی به شهادت رسیده و ۹۰ تن دیگر زخمی شدند، به این ترتیب شمار شهدای حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر تاکنون به ۳۴ هزار و ۷۳۵ تن و زخمی‌ها به ۷۸ هزار و ۱۰۸ تن افزایش یافت.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها