آخرین اخبار
۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۴
بازدید:۲۴۲
چهره ماندگار فوتبال آرژانتین که چشم از جهان فرو بست سال‌ها قبل به طور ویژه از دو چهره فراموش نشدنی استقلال و پرسپولیس تمجید کرده بود.
کد خبر : ۸۴۹۴۱

سزار لوئیس منوتی نه تنها در فوتبال آمریکای جنوبی بلکه در سراسر جهان فوتبال نام کاملاً شناخته شده‌ای محسوب می‌شود. مردی که آرژانتین را در جام جهانی ۱۹۷۸ برای اولین مرتبه به عنوان قهرمانی جام جهانی رساند و دیگو مارادونا همواره از او به عنوان یک مربی صاحب سبک یاد می‌کرد.


البته نکته جالب توجه اینجاست که این مربی سرشناس ۴۷ سال قبل در مورد دو بازیکن مطرح آن زمان تاج (استقلال) و پرسپولیس هم حرف جالبی بر زبان آورده بود.

در فروردین سال ۵۶ تیم ملی فوتبال کشورمان دیداری تدارکاتی مقابل آرژانتین در اسپانیا برگزار کرد و این مسابقه که در چهارچوب یک تورنمنت چهارجانبه برگزار شد، در پایان وقت‌های قانونی با تساوی یک بر یک تمام شد و ما در ضربات پنالتی مسابقه را واگذار کردیم. پس از پایان آن مسابقه، منوتی که هدایت آرژانتینی‌ها را بر عهده داشت، لب به تحسین عملکرد ملی پوشان کشورمان گشود و با اشاره به شماره پیراهن‌های علی پروین و حسن روشن تاکید کرد این دو نفر فراتر از فوتبال آسیا ظاهر شدند و توانایی بازی کردن در اروپا را دارند.

تمجید سرمربی فقید آرژانتینی از اسطوره‌های استقلال و پرسپولیس/ قهرمان جام جهانی از علی پروین و حسن روشن گفت

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها