۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۰
شهر بدون گورستان ایران؛ مردم کجا قبرستان ندارند؟
بازدید:۵۲۶
صد آنلاین | جالب است بدانید که شهرهایی وجود دارند که به دلایل مختلفی از گورستان استفاده نمی‌کنند که یکی از این شهرهای بدون قبرستان در ایران را معرفی کرده ایم.
کد خبر : ۸۴۶۷۹

به گزارش صد آنلاین ، در ادامه معرفی شهر‌های خاص کشور عزیزمان ایران، امروز نوبت به معرفی شهری رسید که تنها شهر بدون گورستان ایران لقب گرفته است

 

 

شهر بدون گورستان ایران؛ مردم کجا قبرستان ندارند؟

 

 

 جلفا شهر بدون گورستان
تنها شهر ایران که هیچ گورستان و آرامگاهی در آن وجود ندارد، شهر مرزی جلفاست که مردمش سال‌هاست برای دفن اموات خود به روستا‌های اطراف می‌روند.

جلفا کجاست؟
جلفا یکی از شهر‌های گمرکی و مرزی ایران است که در جنوب ساحل رود مرزی ارس و شمال تبریز واقع شده است. این شهر زیبا در شمال غرب ورزقان و در استان آذربایجان شرقی قرار دارد.

دلیل نامگذاری جلفا
اگر برای شما هم جالب است که بدانید چرا نام این شهر را جلفا گذاشته‌اند، در پاسخ باید بگوییم که این منطقه در گذشته جزو مراکز مهم پرورش کرم ابریشم بوده و مردمش بهترین‌ها در تولید ابریشم و پارچه‌های حریر محسوب می‌شدند از این رو، نامش را شهر جلفا گذاشتند.

جا‌های دیدنی جلفا
جلفا را می‌توان یکی از مقاصد گردشگری خوش آب و هوا در آذربایجان شرقی دانست، به طوری که سالیانه تعداد قابل توجهی گردشگر از منطقه آزاد ارس و به خصوص جلفا بازدید می‌کنند. بازارچه‌های مرزی و مراکز خرید جلفا یکی از زیبایی‌های این شهر برای مسافران و گردشگران است. همچنین کلیسا‌های تاریخی و کاروانسرا‌های زیبای قدیمی از دیگر جاذبه‌های گردشگری جلفا محسوب می‌شوند.

 

 

منبع نمنتک

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها