آخرین اخبار
۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۸
بازدید:۱۳۴
صد آنلاین |  شبکه عبری‌زبان کان، به عنوان رسانه دولتی اسرائیل در گزارشی به نقل از منایع مصری از فضای مثبت حاکم بر مذاکرات آتش‌بس در غزه خبر داد. طبق این گزارش به گفته منابع مصری نتیجه مذاکرات امروز با روز‌های دیگر تفاوت خواهد داشت و طرف‌ها در خصوص عمده مسائل به توافق رسیده و تنها چند موضوع باقی مانده است.
کد خبر : ۸۴۴۰۶

 

به گزارش صد آنلاین ،  شبکه عبری‌زبان کان، در گزارشی گفت که منابع مصری نسبت به روند گفت‌و‌گوها بر سر آتش‌بس در غزه ابراز خوش‌بینی می‌کنند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 شبکه عبری‌زبان کان، به عنوان رسانه دولتی اسرائیل در گزارشی به نقل از منایع مصری از فضای مثبت حاکم بر مذاکرات آتش‌بس در غزه خبر داد.
 
طبق این گزارش به گفته منابع مصری نتیجه مذاکرات امروز با روزهای دیگر تفاوت خواهد داشت و طرف‌ها در خصوص عمده مسائل به توافق رسیده و تنها چند موضوع باقی مانده است.
 
شبکه کان همزمان گزارش داد که رژیم تل آویو تا پیش از دریافت پاسخ حماس در خصوص پیشنهادات ارائه شده سابق، قرار نیست هیإأتی به قاهره اعزام کند.
 
بنی گانتز، وزیر کابینه جنگ اسرائیل نیز به روزنامه یدیعوت احارانوت گفت که این رژیم هنوز پاسخ حماس را دریافت نکرده است و به محض دریافت آن، در کابینه جنگ در خصوص آن تشکیل جلسه خواهد داد.
 
شبکه سعودی «الشرق»، ظهر امروز (شنبه)، به نقل از منابع خود توافق آتش‌بس در غزه و تبادل اسرا را قریب‌الوقوع دانست.
 
این منبع نوشت: «توافق میان حماس و اسرائیل قریب‌الوقوع است؛ اگر موانع جدیدی ایجاد نشود».
 
الشرق می‌گوید واشنگتن ضمانت‌های لازم را از طریق میانجیگران برای توقف جنگ و خروج نیروهای اسرائیلی از غزه داده است.
 
به گفته این رسانه سعودی، توافق دست‌کم در سه مرحله انجام خواهد شد و آمریکا برای انجام این توافق ضمانت داده است.
 
در این راستا شبکه المیادین بامداد 13 اردیبهشت اعلام کرد که به نسخه‌ای از توافق اولیه میان حماس و رژیم اسرائیل در خصوص تبادل اسرا دست یافته است که شامل 3 مرحله می‌شود.
 
به گزارش این شبکه، هدف از این توافقنامه آزادی تمامی اسرای اسرائیلی نزد گروههای فلسطینی، اعم از غیرنظامی یا سرباز، زنده یا مرده است که شامل اسرای سابق نیز می‌شود.
 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها