۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۷
بازدید:۴۰۵
صد آنلاین | یک منبع مسئول در ارتش آمریکا فاش کرد، ۴۰ درصد از پهپاد‌های اسرائیلی سرنگون شده، توسط پدافند هوایی اسرائیل مورد هدف قرار گرفته‌اند.
کد خبر : ۸۴۳۸۴

رسوایی پدافندی هوایی اسرائیل رو شدبه گزارش صد آنلاین ، بعد از انتشار اخبار و گزارش‌هایی در رسانه‌های عبری زبان در مورد ناکارآمدی سامانه‌های پدافندی آمریکایی در مقابله با موشک‌ها و پهپاد‌های ایرانی یک افسر آمریکایی از رسوایی پدافندی ارتش اسرائیل پرده برداشته و اعلام کرد، حدود نیمی از پهپاد‌های سرنگون شده اسرائیلی توسط سامانه‌های پدافندی اسرائیل هدف قرار گرفته‌اند.

 

 

 

 

 

 

پایگاه خبری شبکه ۱۲ تلویزون رژیم صهیونیستی به نقل از فرمانده بخش هماهنگی مراقبت هوایی و دریایی تفنگداران دریایی آمریکا اعلام کرد، پایش انجام گرفته توسط این یگان نشان می‌دهد که بیش از ۴۰ درصد از هواپیما‌های بدون سرنشینی که ارتش اسرائیل رهگیری و سرنگون کرده، متعلق به خودش بوده است.

این رسانه که به نقل از یک مصاحبه سرهنگ مایکل برودن رئیس بخش هماهنگی مراقبت هوایی و دریایی نیروی دریایی آمریکا این خبر را منتشر کرده افزود، بسیار جالب است که ۴۰ درصد از هواپیما‌های بدون سرنشین اسرائیلی سرنگون شده با آتش نیرو‌های خودی هدف قرار گرفته‌اند.

این افسر در این رابطه توضیح داد، یکی از چالش‌های موجود در ساختار پدافند هوایی مشخص کردن و تمایز بین هواپیما‌های بدون سرنشین دوست و دشمن است و در این میان هواپیما‌های بدون سرنشین انتحاری از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

به نوشته پایگاه خبری شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی، افسر آمریکایی صحنه و مکانی که این حجم گسترده از هواپیما‌های بدون سرنشین اسرائیلی در آن با آتش خودی سرنگون شده‌اند را ذکر نکرده است، اما احتمالا بخش عمده آن در نوار غزه سرنگون شده است.

 

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها