آخرین اخبار
۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۵
بازدید:۱۱۰
صد آنلاین | وزیر امور خارجه انگلیس ضمن وعده کمک های تسلیحاتی بیشتر به اوکراین استفاده از تسلیحات انگلیس برای حمله به اهدافی در روسیه را حق کی یف و آن را مجاز دانست.
کد خبر : ۸۴۳۳۲
 

به گزارش صد آنلاین ، به نقل از "ان تی وی" آلمان، دیوید کامرون، وزیر خارجه بریتانیا به اوکراین وعده کمک نظامی سالانه سه میلیارد پوندی را داده است. وی در جریان سفرش به ی یف گفت: ما هر سال سه میلیارد پوند تا زمانی که لازم باشد به این کشور ارائه خواهیم کرد. ما واقعاً تمام آنچه را که می توانیم از نظر تجهیزات بدهیم، انجام داده ایم. این بسته کمکی بزرگترین بسته کمکی بریتانیا تا به امروز است.

 

 

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری بریتانیایی پی ای، کامرون در جریان این سفر تاکید کرد که تصمیم گیری درباره نحوه استفاده از تسلیحات عرضه شده بر عهده کی یف است. وی تاکید کرد: روسیه به اوکراین حمله کرد و اوکراین حق دارد پاسخ دهد. وی در پاسخ به این سوال که آیا این شامل اهدافی در خود روسیه نیز می شود، گفت: این تصمیم بر عهده اوکراین است و اوکراین این حق را دارد.

در پایان ماه آوریل، دولت انگلیس به کی یف وعده کمک نظامی جدید به ارزش 500 میلیون پوند را داد. گفته می شود این بسته شامل 400 خودرو، 60 قایق، 1600 موشک و چهار میلیون گلوله مهمات است. طبق اطلاعات رسمی، این شامل موشک های کروز طوفان سایه بریتانیا با برد حدود 240 کیلومتر نیز می شود. کی‌یف تا کنون برای حمله به اهدافی در روسیه به سلاح‌های تولیدی خود متکی بوده است.

این اظهارات کامرون باعث انتقاد شدید در روسیه شد. دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین از یک "بیانیه خطرناک" صحبت کرد و هشدار داد: "این تشدید مستقیم تنش ها پیرامون درگیری اوکراین است که به طور بالقوه می تواند تهدیدی برای امنیت اروپا و کل ساختار امنیت این منطقه باشد." وی اعلام کرد که روسیه به "عملیات نظامی ویژه" خود تا پایان پیروزمندانه ادامه خواهد داد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه نیز روز گذشته بار دیگر تاکید کرد که احتمال استقرار نیروهای زمینی غربی در اوکراین را بررسی می کند. ماکرون در مصاحبه ای با مجله انگلیسی اکونومیست گفت: اگر روس ها از خطوط مقدم عبور کنند و اگر اوکراین آن را ( اعزام نیرو) بخواهد - که تاکنون اتفاق نیفتاده است - به درستی باید این سوال را از خود بپرسیم. وی با اشاره به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، افزود: من هیچ چیز را رد نمی کنم زیرا ما یک نفر را در مقابل داریم که چیزی را منتفی نمی داند.

 
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها