آخرین اخبار
۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۹
بازدید:۱۱۷
علیرضا حقیقی پنالتی‌ده‌ترین دروازه‌بان در تاریخ لیگ برتر شد.
کد خبر : ۸۴۳۱۶

بازی هوادار برابر صنعت‌نفت آبادان، آغازی دلخواه برای خوزستانی‌ها داشت. علیرضا حقیقی دروازه‌بان هوادار با خطای پنالتی مهاجم صنعت‌نفت را متوقف کرد تا با این اتفاق، پنالتی‌ده‌ترین دروازه‌بان تاریخ لیگ برتر شود. این دومین پنالتی بود که حقیقی در این فصل مرتکب شد تا در کنار ۵ بازیکن دیگر بیشترین خطای پنالتی را در این دوره انجام داده باشد. این پنالتی هم سرنوشت مشابه ۱۴ پنالتی قبلی که حقیقی در لیگ در دروازه قرار گرفته بود، داشت و تبدیل به گل شد ولی هوادار در ادامه با ۲ گل پیروز میدان شد.


پنالتی برابر هوادار یازدهمین پنالتی‌ای بود که علیرضا حقیقی در تاریخ لیگ برتر مرتکب شد تا با این خطا از ۲ دروازه‌بان با سابقه ادوار مسابقات یعنی وحید طالب‌لو و مهدی رحمتی که ۱۰ خطای پنالتی انجام دادند سبقت بگیرد و به تنهایی بین دروازه‌بان‌ها در لیگ برتر رکورددار شود. حقیقی در زمان حضور در نساجی هم یک‌بار به صنعت‌نفت پنالتی داده بود و در مجموع علاوه بر صنعت‌نفت، برابر استقلال تهران و فولاد خوزستان هم ۲ بار مرتکب پنالتی شده و بیشترین آمار را برابر این تیم‌ها دارد.

امیرحسین صادقی با ارتکاب ۱۴ پنالتی رکورددار تاریخ مسابقات است. پس از این مدافع دیگر مدافع استقلالی یعنی حنیف عمران‌زاده با ۱۳ پنالتی قرار دارد. هادی عقیلی با ۱۲ پنالتی سوم است و علیرضا حقیقی در کنار وحید حمدی‌نژاد، هادی شکوری و محمد نصرتی در رده چهارم جای دارند. حقیقی بین بازیکنان فعال لیگ بیشترین آمار ارتکاب خطای پنالتی را دارد و پس از این بازیکن، شجاع خلیل‌زاده و موسی کولیبالی با ۱۰ پنالتی و میلاد فخرالدینی با ۹ پنالتی بازیکنانی هستند که ممکن است در جمع پنالتی‌ده‌ترین بازیکنان تاریخ لیگ برتر قرار گیرند.

21458/خ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها