آخرین اخبار
۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۰
بازدید:۳۴۸
صد آنلاین | جایگاه نتانیاهو در نظر سنجی‌ها همچنان در سراشیبی حرکت می‌کند و به زیر ۲۰ کرسی رسیده است.
کد خبر : ۸۴۲۶۴

به گزارش صد آنلاین ، رسانه‌های عبری زبان امروز جمعه با استناد نتایج آخرین نظر سنجی انجام گرفته، اعلام کردند، جایگاه نتانیاهو همچنان در حال تنزل و سقوط است به نحوی که اگر هم اکنون انتخابات برگزار شود، نتانیاهو حداکثر 19 کرسی در اختیار خواهد داشت.

 

 

 

 

 

براساس این نظر سنجی که امروز جمعه منتشر شد، در صورت برگزاری امروز انتخابات، مخالفان کابینه فعلی، 65 کرسی را در مقابل 50 کرسی ائتلاف حاکم به دست خواهند آورد، حزب یش عتید به رهبری یائیر لاپید با 13 کرسی و یسرائیل بیتنو به رهبری اویگدور لیبرمن با 12 کرسی، به عنوان دو منتقد اصلی نتانیاهو، در تبه‌های سوم و چهارم قرار گرفته‌اند.

این نظرسنجی که به سفارش روزنامه معاریو انجام و نتایج آن منتشر شده است، حزب لیکود دو کرسی خود را از دست داده و از 21 کرسی به 19 کرسی تنزل پیدا کرده است در حالی که حزب دولت راست به رهبری «گدعون ساعر» هم اصلا نتوانست این بار از حد نصاب عبور کرده و فقط 1.6 درصد از آرای شرکت کنندگان در نظر سنجی را به خود اختصاص داد.

این نظر سنجی همچنین از رشد بلوک دولت به رهبری «بنی گانتس» هم خبر می‌دهد که از 29 کرسی در نظر سنجی‌های گذشته به 31 کرسی رسیده است، در این حال نباید فراموش کرد که دو کرسی ریزش یافته از لیکود نیز نصیب حزب اویگدور لیبرمن و ایتمان بن گویر شده است و بقیه احزاب تقریبا تغییری نداشته‌اند.

پایگاه خبری عبری زبان کیپا هم در تحلیل این نتایج نوشت این ضعف نتانیاهو حاصل بی برنامگی و ناتوانی نتانیاهو در پیشبرد توافق مبادله اسرا از یک سو و سردرگمی در مورد انجام عملیات نظامی در رفح است.

 
 
 
منبع : تسنیم
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها