آخرین اخبار
۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۰
بازدید:۱۷۹
صد انلاین | آنروا در بیانیه ای اعلام کرد: آنها (فلسطینی ها) از احتمال شدت گرفتن اقدامات نظامی در هراسند. آنها از جابجایی دوباره در هراسند. هیچ منطقه ای در غزه امن نیست.
کد خبر : ۸۴۲۱۱

به گزارش صد آنلاین ، آژانس امدادرسانی سازمان ملل به آوارگان فلسطینی (آنروا) تصاویری از غزه را منتشر کرد که در پی حملات بی وقفه اسرائیل برای بیش از شش ماه ویران شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

طبق گزارش شبکه خبری الجزیره، آنروا همچنین در بیانیه ای اعلام کرد که فلسطینی‌ها از شب‌ها و آنچه فردا می‌تواند برایشان به ارمغان بیاورد می‌ترسند.

در بخش دیگری از بیانیه آنروا آمده است: آنها (فلسطینی ها) از احتمال شدت گرفتن اقدامات نظامی در هراسند. آنها از جابجایی دوباره در هراسند. هیچ منطقه ای در غزه امن نیست.

در همین حین سازمان ملل متحد اعلام کرد که همزمان با ادامه تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه حدود ۷۵۰۰ تُن مُهمات منفجر نشده در سراسر این باریکه از خاک فلسطین وجود دارد و پاکسازی آن، به حدود ۱۴ سال زمان نیاز دارد.

طبق گزارش الشروق مصر، مرکز امور مین زدایی سازمان ملل با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که همزمان با ادامه تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه حدود ۷۵۰۰ تن مهمات منفجر نشده در سراسر این باریکه از خاک فلسطین وجود دارد و پاکسازی آن، به حدود ۱۴ سال زمان نیاز دارد.

این مرکز در این بیانیه، خواستار کمک جامعه جهانی برای پاکسازی بقایای مهمات ناشی از جنگ در نوار غزه با هدف کاهش خطرات علیه غیر نظامیان و تیم های امدادرسان در این منطقه شد.

تیم ارزیابی سازمان ملل ماه آوریل گذشته پس از خروج نظامیان اشغالگر صهیونیست از شهر خان یونس در جنوب نوار غزه اعلام کرد: خیابان ها و مکان‌های عمومی این شهر مملو از مهمات منفجر نشده است. همچنین بمب هایی با وزن حدود ۵۰۰ کیلوگرم در تقاطع های اصلی و مدارس این شهر یافت شده است.

سازمان ملل اعلام کرد به تلاش هایش برای پاکسازی و تأمین امنیت مناطق مذکور و فراهم کردن زمینه بازگشت اهالی به منطقه خان یونس ادامه خواهد داد.

پس از گذشت بیش از ۲۰۰ روز جنگ رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان نوار غزه و ناکامی این رژیم در تحقق اهداف اعلامی خود، اکنون این جنگ به مهمترین عامل تشدید تنش بین سران رژیم اشغالگر تبدیل شده و در حالی که نتانیاهو و متحدانش خواهان تداوم جنگ هستند، مخالفان آنها بر آتش بس و آزادی اسرای صهیونیست تاکید دارند. بسیاری از کارشناسان، هدف نتانیاهو از اصرار بر تداوم جنگ را، حفظ حیات سیاسی و فرار از تعقیب قضائی خود می دانند.

4561/ب

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها