آخرین اخبار
۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۸
بازدید:۷۰۵
صد آنلاین | رئیس‌جمهور فرانسه در مصاحبه با روزنامه «اکونومیست» هشدار داد که اروپا در معرض خطر قریب‌الوقوع قرار دارد و احتمال اعزام نظامی به اوکراین برای مبارزه با روسیه را منتفی ندانست.
کد خبر : ۸۴۱۷۷

به گزارش صد آنلاین ،  امانوئل ماکرون  در این مصاحبه که امروز (پنجشنبه) منتشر شد، در خصوص احتمال اعزام نظامیان اروپایی به اوکراین تصریح کرد‌: «من هیچ چیز را منتفی نمی‌دانم زیرا با کسی روبرو هستیم که هیچ چیز را منتفی نمی‌داند».

 

 

 

 

 

 

 

برخی رسانه‌های غربی مدعی شده‌اند که روسیه احتمالاً در آستانه راه‌اندازی یک حمله گسترده جدید در اوکراین است و ماکرون در این خصوص گفت: «اگر روسیه تصمیم بگیرد فراتر برود، ما در هر شرایطی مجبوریم این مسئله اعزام نظامی به اوکراین را از خود بپرسیم».

رئیس‌جمهور فرانسه بدون آن‌که اشاره‌ای به نقش کشورهای غربی در طولانی‌شدن جنگ اوکراین از طریق ارسال تسلیحات به کی‌یف کند، ادامه داد که روسیه «قدرت ثبات‌زدای منطقه» و «تهدیدی برای امنیت اروپا است».

در ماههای اخیر، گزارش‌های زیادی از شکست‌های میدانی اوکراین در رسانه‌های غربی منتشر شده و برخی آن را به دلیل کمبود مهمات و خسته بودن نیروی انسانی در خط مقدم تصویف کردند.

با این‌حال ماکرون تصریح کرد «من یک هدف راهبردی دارم: روسیه نمی‌تواند در اوکراین پیروز شود. اگر روسیه در اوکراین پیروز شود، امنیت در اروپا نخواهد بود».

وی ادامه داد «چه کسی می‌تواند وانمود کند که روسیه در آن‌جا متوقف می‌شود؟ امنیت کشورهای مجاور یعنی مولداوی، رومانی، لهستان و لیتوانی و دیگر کشورها، چه می‌شود؟»مقام‌های روسیه بارها هشدار داده‌اند که غرب با تجهیز اوکراین تنها به آتش‌ درگیری‌ها در اوکراین دامن می‌زند.

 
 
 
منبع : فارس
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها