آخرین اخبار
۲۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۰
نماینده آمریکا:
رای شورای امنیت سازمان ملل تضمینی برای راه حل دو دولتی نیست
بازدید:۱۰۵۴
صد انلاین | سفیر ایالات متحده در سازمان ملل در دیدار با مقامات کره جنوبی گفت رای شورای امنیت راه حل دو دولتی را تضمین نمی‌کند.
کد خبر : ۸۱۳۳۴


به گزارش صد آنلاین ، لیندا توماس گرینفیلد، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد تاکید کرد که در حالی که ایالات متحده از ایده راه حل دو دولتی برای مناقشه اسرائیل و فلسطین حمایت می‌کند، قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد تشکیل کشور فلسطین ممکن است این نتیجه را تضمین نکند.

 

 

 

 

نماینده آمریکا:رای شورای امنیت سازمان ملل تضمینی برای راه حل دو دولتی نیست
سفیر ایالات متحده در سازمان ملل در دیدار با مقامات کره جنوبی گفت رای شورای امنیت راه حل دو دولتی را تضمین نمی‌کند.

وی در یک کنفرانس مطبوعاتی در سئول، کره جنوبی پس از دیدار با چو تائه یول، وزیر امور خارجه کره جنوبی، موضع جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را در این مورد تکرار کرد و بر حمایت از سناریویی که در آن فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها کشور‌های امن خود را دارند، تاکید کرد.

او در پایان گفت: «ما در حال کار روی این موضوع هستیم تا در اسرع وقت به آن برسیم.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد روز پنجشنبه نتوانستند در مورد درخواست و تلاش فلسطینی‌ها برای عضویت کامل در سازمان ملل به توافق برسند.

راه حل دو دولتی، یکی از راه حل‌های ارائه شده برای رفع اختلافات بین اسرائیل و فلسطینیان است. طبق این چاره، بجای خصومت با اسرائیل برای «راندن آنان به بیرون از منطقه» از سوی اعراب، یا بجای «نابودی و پایمال گردانیدن حقوق فلسطینیان» از سوی اسرائیل، چاره، برقراری دو کشور جداگانه اسرائیل و فلسطین به‌طور همزمان و به رسمیت شناخته شدن هر دو از طرف تمامی طرفین درگیر و یکدیگر است.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها