۲۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۷
بازدید:۱۵۱
صد انلاین | هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی مدعی شد ایران درباره زمان و هدف حمله به اسرائیل پیام نداده است.
کد خبر : ۸۱۳۲۹به گزارش صد آنلاین ، جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی ایالات متحده (NSC) در یک نشست مطبوعاتی روز دوشنبه اعلام کرد که ایران هیچ هشدار اولیه‌ای درباره حمله موشکی و پهپادی خود به اسرائیل ارائه نکرده است.

 

 

 

 


وی مدعی شد: «من گزارش‌هایی را دیده‌ام که ایرانی‌ها قصد حمله را داشتند و آنها همچنین گفتند که هشدار‌های اولیه برای کمک به اسرائیل برای آماده‌سازی دفاع و هرگونه خسارت احتمالی ارائه کرده‌اند. همه اینها کاملاً نادرست است».

کربی گفت: هرگز هیچ پیامی به ما یا شخص دیگری در مورد چارچوب زمانی، اهداف یا نوع پاسخ داده نشد.
وی همچنین ادعا کرد که این حمله شکست خورد، زیرا توسط اسرائیل، ایالات متحده و "ائتلافی از دیگر شرکای متعهد به دفاع از اسرائیل" خنثی شد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها