آخرین اخبار
۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۰
بازدید:۴۷۴
نتایج پرسپولیس در ۸ بازی اول دور برگشت هواداران را امیدوار به تکرار تاریخ سازی فصل قبل می‌کند.
کد خبر : ۸۱۲۳۳

پرسپولیس با یک امتیاز فاصله نسبت به استقلال جدی‌ترین تعقیب کننده صدر نشین در لیگ برتر است. هواداران این تیم تهرانی خیلی به تکرار اتفاقات فصل قبل امیدوارند. فصل قبل پرسپولیس سال ۱۴۰۱ را با شکست خانگی مقابل سپاهان تمام کرد اما با شروع سال ۱۴۰۲ هر هفت مسابقه باقیمانده خود را برد تا با استفاده از لغزش حریف برابر ملوان قهرمان شود. حالا دوباره تاریخ تکرار شده و از الان ۷ بازی دیگر فرصت برای قهرمان لیگ بیست و سوم باقیست تا با کسب حداکثر امتیازات، جام را بالای سر ببرد. پرسپولیسی‌ها قبلاً این کار را کرده‌اند اما دلیلی دیگر هم برای امید به تکرار آن دارند.


در هشت بازی که از دور برگشت لیگ بیست و سوم گذشته پرسپولیس با مربی برزیلی خود - که در پایان دور رفت جانشین یحیی گل محمدی شد - بیشترین پیروزی را در میان تیم‌های لیگ برتری به نام خود زده و با شش برد از ۸ مسابقه صدرنشین جدول دور برگشت است.

سپاهان و ذوب آهن هنوز یک بازی معوقه دارند اما هیچ کدام از این دو تیم با بردن دربی برگشت اصفهان خطری برای رکورد پرسپولیس نخواهند بود، چرا که ذوب آهن در هشت بازی دور برگشت تنها یک برد دارد و سپاهان ۲ برد!

در هشت بازی ابتدایی دور برگشت و بعد از پرسپولیس با ۶ پیروزی، استقلال با ۵ برد رکورددار است. ملوان ۴ برد دارد و تیم‌های گل گهر، شمس آذر، استقلال خوزستان، پیکان و تراکتور هر کدام ۳ پیروزی دارند.

تیم‌های مس، هوادار، آلومینیوم و سپاهان هر کدام با ۲ برد در رتبه بعدی هستند و فولاد، نساجی، ذوب آهن و صنعت نفت نیز هر کدام یک بار طعم پیروزی را در دور برگشت چشیده‌اند.

تفاوت بزرگ دور رفت با دور برگشت در تعداد بردها این است که دور رفت با وجود آسان‌تر بودن بازی‌ها، استقلال خوزستان در پایان هفته هشتم هیچ پیروزی نداشت اما در دور برگشت هر ۱۶ تیم لیگ برتری در همین بازه زمانی ۸ مسابقه، حداقل یک برد را در کارنامه دارند.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها