آخرین اخبار
۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۵
بازدید:۳۴۳
با ایجاد تغییر جزیی در محل استقرار بازیکنان خارجی استقلال در دو دیدار اخیر،شاهد اتفاقات مؤثری در عملکرد آنها بوده‌ایم.
کد خبر : ۸۱۱۸۳

با اضافه شدن جلال الدین ماشاریپوف در نیم فصل نقل و انتقالات زمستانی این بازیکن به عنوان یک مهاجم در جمع آبی‌پوشان حضور یافت تا در نوک پیکان خط حمله آبی‌ها کارش را استارت بزند.


جواد نکونام با طرح و برنامه تازه برای ایجاد شرایط جدید در پیکان خط حمله تیمش سعی داشت از بلانکو به عنوان مهاجم سایه استفاده کند اما با گذشت چند دیدار و پس از شکست مقابل مس رفسنجان در جام حذفی آبی‌های تهرانی در دیدار مقابل مس رفسنجان در دور برگشت لیگ برتر دست به چینش جدیدی در جایگاه نفرات تیم زدند.

استقلال در مصاف با مس رفسنجان با قرار دادن بلانکو در نوک خط حمله و آوردن جلال‌الدین ماشاریپوف به یک خط عقب‌تر پشت سر مهاجم نوک ترتیبی داد تا ماشاریپوف همچون پاندول ساعت بیرون محوطه جریمه به سمت چپ و راست در حرکت باشد و همزمان با پاس‌های رفت و برگشت بین خودش و بلانکو خط هافبک و دفاع حریفان را به هم بریزد. فارغ از آمادگی بالای حامد لک دروازه‌بان مس رفسنجان که در دیدار دور برگشت این تیم مقابل استقلال فرصت‌های زیادی را از بازیکنان آبی‌پوش تهرانی گرفت اما به ثمر رساندن دو گل مقابل تیم محرم نویدکیا نشان داد که این راهکار جواب داده است.

برگزاری دیدار سخت و سنگین استقلال در اراک مقابل آلومینیوم و اجرای همان تاکتیک بار دیگر کمک کرد تا استقلال توسط ماشاریپوف خطوط به هم فشرده دفاع و هافبک این تیم را تحت تاثیر قرار بدهد تا در یک فرصت مغتنم ابوالفضل جلالی با نفوذ از جناح چپ توپ را برای بلانکو ارسال کرده و این بازیکن آرژانتینی به گل برسد.

به طور کلی با قرار گرفتن این آرژانتینی در نوک خط حمله تیم استقلال شرایط برای گلزنی او بهتر شده و در دو مسابقه پیاپی دو گل امتیازآور زد. یک گل یک امتیازی در مصاف با مس رفسنجان که نتیجه آن دو بر دو شد و یک گل ۳ امتیازی مقابل آلومینیوم که کمک کرد استقلال دست پر از خانه حریف خارج شود و از آن مهمتر در هفته هایی که پرسپولیس روی دور برد افتاده صدر جدول را از دست ندهد.

مشخصا جواد نکونام به جای قرار دادن بلانکو و ماشاریپوف در کنار هم حالا مهرداد محمدی را به عنوان مهاجم سایه کنار بلانکو قرار داده و بازیکن ازبکستانی تیمش را به عنوان مهاجم سایه یک خط عقب‌تر جلوی هافک ها به میدان می‌فرستد تا علاوه بر اینکه در حین حمله توان تهاجمی استقلال را از دو به سه نفر افزایش بدهد، توجه مدافعان و هافبک‌ها را به خود جلب کرده و بلانکو فرصت بیشتری برای گل زنی داشته باشد. این نکته می‌تواند در دیدار مقابل شمس آذر قزوین برگ برنده استقلال باشد تا با بهره‌گیری از قدرت گلزنی مهاجم آرژانتینی‌اش دروازه حریفش را باز کند.

21458/غ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها