آخرین اخبار
۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۰
بازدید:۱۱۶
صد انلاین | به دنبال بالا گرفتن تنش‌ها در منطقه، مکزیک به شهروندان خود در سرزمین‌های اشغالی توصیه کرد که آن منطقه را ترک کرده و یا از سفر به آنجا خودداری کنند.
کد خبر : ۸۱۱۳۹

به گزارش صد آنلاین ، وزارت خارجه مکزیک در بیانیه‌ای اعلام کرد: انجام سفرهای غیرضروری به منطقه از جمله به سرزمین‌های اشغالی ممنوع است زیرا کمک‌های کنسولی و اقدامات حفاظتی ممکن است به دلیل تشدید تنش‌ها در آنجا به طور جدی تحت تأثیر قرار گیرد.

 

 

 

 

 


این بیانیه می‌افزاید: هر یک از شهروندان مکزیک که در حال حاضر در سرزمین‌های اشغالی به سر می‌برد، باید در اسرع وقت برای عزیمت خود برنامه ریزی کند چرا که این امکان هنوز با استفاده از پروازهای تجاری میسر است.

در همین حال آندرس مانوئل لوپز اوبرادور رئیس جمهور مکزیک نیز روز دوشنبه از رژیم صهیونیستی خواست تا به پاسخ گسترده موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی ایران به اقدامات تجاوزگرانه این رژیم واکنش نشان نداده و دست به اقدام تلافی‌جویانه نزند.

لوپز اوبرادور در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی با بیان اینکه سازمان ملل باید نقش فعال‌تری در خصوص اوضاع خاورمیانه به عهده بگیرد، گفت: اگر (رژیم) اسرائیل به حمله جمهوری اسلامی ایران پاسخ ندهد، اوضاع به همین شکل باقی می‌ماند اما در غیر این صورت درگیری تشدید خواهد شد.

 

 

 

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها