۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۰:۳۰
بازدید:۱۰۵۶
تا همین جا که دور برگشت لیگ از نیمه راه عبور کرده جای استقلال و پرسپولیس در صدر جدول عوض شده است.
کد خبر : ۸۱۰۸۸

در تمام دنیا جدول دور برگشت ملاک مهمی برای کارشناسان و در نتیجه نقطه قوت و ضعف بزرگی در عملکرد مربیان، مدیران و بازیکنان است. با مقایسه عملکرد تیم‌ها در یک بازه زمانی مشخص در دور رفت و برگشت، کیفیت کار آدم‌ها مشخص می‌شود.

 


در فوتبال قانونی هست که همیشه امتیاز گرفتن در دور برگشت سخت‌تر است. چون تیم‌ها از یکدیگر شناخت پیدا کرده و با توجه به نزدیک شدن به آخر فصل دیگر به سادگی از تک تک امتیازات نمی‌گذرند. البته که حوادث فوتبالی و مشکلات تیم‌ها در دور برگشت نیز در نتایج افراد و مجموعه‌ها تاثیر دارد اما دور رفت هم همین ویژگی را دارد و در مقام مقایسه این مسئله ملاک نیست.

هفته بیست و سوم لیگ بیست و سوم هشتمین هفته از دور برگشت بود و مقایسه عملکرد تیم‌ها در پایان هفته هشتم دور رفت با هفته هشتم دور برگشت، داده‌های بسیار مهمی در اختیار ما می‌گذارد.

در پایان دور رفت و در هفته هشتم سپاهان و استقلال با ۱۹ امتیاز دو صدرنشین لیگ بودند که به خاطر تفاضل گل در رتبه‌های اول و دوم قرار داشتند. پرسپولیس با ۱۸ امتیاز در رتبه سوم بود و گل گهر با ۱۵ امتیاز در جای چهارم جدول قرار داشت.

ذوب آهن با ۱۴ امتیاز پنجم بود و شمس آذر با ۱۳ امتیاز در پله ششم قرار داشت. ملوان، تراکتور و آلومینیوم هر سه ۱۲ امتیازی بودند و مس رفسنجان با ۱۱ امتیاز در جایگاه دهم، آخرین تیمی بود که امتیازات دو رقمی داشت.

در آن مقطع ۵ تیم ۶ امتیازی بودند؛ نساجی، هوادار، پیکان، صنعت نفت و فولاد که تنها به خاطر تفاضل گل از یکدیگر متمایز شده بودند و در انتهای جدول استقلال خوزستان با فقط دو امتیاز از ۸ بازی مهم‌ترین کاندیدای سقوط به لیگ آزادگان بود.

اما اگر به جدول هفته هشتم در دور برگشت نگاه کنید شرایط برای بسیاری تیم‌ها کاملاً دگرگون شده است. در هشت مسابقه اول دور برگشت پرسپولیس با ۱۹ امتیاز صدرنشین است، یعنی مرد برزیلی در فاصله زمانی مشابه با گل محمدی یک امتیاز بیشتر گرفته و جای این تیم با استقلال عوض شده است.

استقلال مثل پرسپولیس در دور رفت ۱۸ امتیاز جمع کرده و در رتبه دوم قرار دارد. در پله سوم ملوان با ۱۴ امتیاز نشسته است و جالب عملکرد پیکان است که با ۱۳ امتیاز تیم چهارم جدول در دور برگشت است! مس رفسنجان و تراکتور دور برگشت ۱۲ امتیاز جمع کردند تا در جمع شش تیم بالای جدول باشند.

شمس آذر و استقلال خوزستان ۱۱ امتیازی و دیگر اعضای نیمه بالایی جدول هستند. گل گهر و هوادار با ۱۰ امتیاز در رتبه نهم و دهم جدول نشستند و عین دور رفت فقط این ۱۰ تیم در دور برگشت امتیازات دو رقمی دارند! اما تفاوت در شش تیم باقیمانده است؛

آلومینیوم و سپاهان با ۸ امتیاز در رتبه یازدهم و دوازدهم جدول دور برگشت قرار دارند که سپاهان یک بازی کمتر دارد. بالاتر از دو تیم ۶ امتیازی فولاد و نساجی و در انتهای جدول نیز دو تیم ۵ امتیازی داریم، ذوب آهن و صنعت نفت که یکی دو بار استعفای مربی‌اش را وتو کرد و دیگری بارها دست به تغییر مربی زد!

21458/غ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها