آخرین اخبار
۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۰
بازدید:۱۵۶۴
صد آنلاین | ولودیمیر زلنسکی ضمن اشاره به بحران منطقه غرب آسیا گفت: «قدرت هوایی مدرن، کارآمدی خود را ثابت کرده است. سیستم‌های دفاع هوایی مدرن قادرند از جان‌ها محافظت کند. این مسئله در خاورمیانه مشهود است.»
کد خبر : ۸۱۰۵۰

به گزارش صد آنلاین ، ولودیمیر زلنسکی ضمن انتقاد از کمک‌های نظامی «محدود» غرب، اذعان کرد که شرایط در میدان نبرد با روسیه و هم‌چنین دونباس بدتر می‌شود.

 

 

 

 


اظهارات اخیر «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین بازتاب پیام اخیر «الکساندر سیرسکی» فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین را به دنبال داشته است؛ فرمانده اوکراینی که در پیام‌رسان تلگرام اذعان کرد وضعیت جبهه شرقی در روزهای اخیر «به طرز چشمگیری دشوار و بدتر شده است.»

طبق گزارش راشا تودی، رئیس‌جمهور اوکراین در یک سخنرانی خطاب به ملت کشورش عنوان کرد: «وضعیت خط مقدم در حین جنگ همیشه دشوار بوده است اما این روزها و به خصوص در مناطق دونتسک، وضعیت دشوارتر می‌شود.»

سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه به درخواست دیپلمات اسرائیل از مسکو برای محکوم کردن پاسخ نظامی ایران به اسرائیل پاسخ منفی داد.

ولودیمیر زلنسکی ضمن اشاره به بحران منطقه غرب آسیا گفت: «قدرت هوایی مدرن، کارآمدی خود را ثابت کرده است. سیستم‌های دفاع هوایی مدرن قادرند از جان‌ها محافظت کند. این مسئله در خاورمیانه مشهود است.»

او ضمن انتقاد از کمک‌های نظامی «محدود» واشنگتن به کی‌یف تاکید کرد: «غرب به درخواست‌های اوکراین برای بودجه بیشتر گوش نمی‌دهد.»

مجلس نمایندگان آمریکا همچنان بر سر کمک به اوکراین با اختلاف نظرات گوناگونی مواجه است. اگرچه برخی از اعضای این مجلس از کمک به اوکراین حمایت و پیش‌بینی می‌کنند که اگر «مایک جانسون» رئیس مجلس نمایندگان آن را به رای‌گیری بگذارد، از حمایت ۷۰ درصدی برخوردار خواهد شد اما حامیان «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا در مجلس نمایندگان این کشور با ارسال کمک‌های واشنگتن به کی‌یف مخالف هستند.

دونالد ترامپ اخیرا طی رویدادی در کنار مایک جانسون با اشاره به جنگ اوکراین و کمک‌های واشنگتن به کی‌یف که با بن‌بست مواجه شده است، تاکید کرد: «اگر کمک‌ها به اوکراین در قالب وام باشد، با تصویب کنگره مشکلی نخواهم داشت. هم‌چنین متحدان اروپایی باید با سطح کمک واشنگتن به کی‌یف هماهنگی داشته باشند.»

 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها